Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. decembra 2021

Pre neodôvodnené vymazanie z obchodného registra sa na ministerstvo spravodlivosti obrátilo asi 150 firiemNa Ministerstvo spravodlivosti SR sa pre nedôvodné vymazanie z Obchodného registra SR obrátilo približne 150 subjektov. Rezort minulý týždeň vyzval firmy, ktoré sa ...Zdieľať
gettyimages 1013435204 676x451 7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Na Ministerstvo spravodlivosti SR sa pre nedôvodné vymazanie z Obchodného registra SR obrátilo približne 150 subjektov.


Rezort minulý týždeň vyzval firmy, ktoré sa domnievajú, že v registri po „čistení" mali ostať, aby ho kontaktovali. Čas mali do 3. decembra.

Ozvali sa aj iné subjekty


Medzi vymazanými spoločnosťami, ktoré reagovali na výzvu, je približne 30 subjektov s inými problémami, ktoré sú podľa zákona dôvodom pre ich zrušenie.

„Napriek značne nízkemu počtu spoločností, ktoré zareagovali, že v dôsledku nedodržania povinností boli vymazané z obchodného registra, analyzujeme naďalej závažnosť následkov z toho pre nich plynúcich," uviedol pre agentúru SITA hovorca ministerstva Peter Bubla.

Aj na základe doplňujúcich informácií pritom podľa neho rezort v nasledovných dňoch zváži, či je z jeho strany v tejto veci potrebný osobitný postup.

Na register musí byť spoľahnutie


Ako upozornilo ministerstvo, čistenie obchodného registra je dôležité najmä vzhľadom na právnu istotu tretích osôb v správnosť údajov zapísaných v registri.

Tieto tretie osoby sa tak podľa neho môžu na takto zapísané údaje v obchodnom registri spoľahnúť.

Zároveň sa môžu spoľahnúť aj na to, že obchodujú s relevantným partnermi, teda so spoločnosťami, ktoré sú na obchodovanie oprávnené.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pre neodôvodnené vymazanie z obchodného registra sa na ministerstvo spravodlivosti obrátilo asi 150 firiem © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia zasahovala v súvislosti s podvodom pri vyplácaní pandemickej pomoci, mohlo by ísť organizovanú skupinu
<< predchádzajúci článok
Podnikatelia v cestovnom ruchu budú môcť využívať pandemickú pomoc aj počas celého budúceho roka

Pre neodôvodnené vymazanie z obchodného registra sa na ministerstvo spravodlivosti obrátilo asi 150 firiem - diskusné fórum čitateľov