Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. februára 2019

Pre podozrenia z väzby na klerika Gülena vydali zatykače na 112 ľudí



Na archívnej snímke z 15. marca 2014 turecký duchovný Fethullah Gülen.



Zdieľať
Na archívnej snímke z 15. marca 2014 turecký duchovný Fethullah Gülen. Foto: TASR/AP
Istanbul 12. februára (TASR) - Turecko vydalo zatykače na 1112 ľudí v súvislosti s podozreniami, že sú napojení na moslimského duchovného Fethullaha Gülena, obvineného zo zorganizovania neúspešného pokusu o prevrat v Turecku z roku 2016. Informovala o tom v utorok stanica CNN Türk.


Ide o jednu z najväčších operácií namierených voči spolupracovníkom Gülena od neúspešného pokusu o puč. V USA žijúci klerik Gülen účasť na pokuse o prevrat odmieta, pripomenula agentúra Reuters.

Podľa CNN Türk sa síce táto operácia zameriava na hlavné mesto Ankara, ale policajné zásahy sa uskutočňujú v dovedna 76 provinciách. Bližšie informácie neboli bezprostredne známe.

Turecko pravidelne uskutočňuje takéto operácie v rámci rozsiahleho zásahu tamojšej vlády proti Gülenovmu hnutiu. Zadržaných bolo doposiaľ zhruba 77.000 ľudí a približne 150.000 ďalších vrátane učiteľov, sudcov, prokurátorov a vojenských či policajných dôstojníkov prišlo o zamestnanie.

Tieto zásahy kritizovali západní spojenci Turecka. Kritici obviňujú prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, že zmarený puč využíva ako dôvod na potláčanie opozície. Turecko tvrdí, že tieto opatrenia sú nevyhnutné v súvislosti s hrozbami pre národnú bezpečnosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Proces so známou podnikateľkou Eleonórou K. M. sa neuskutoční
<< predchádzajúci článok
Na stavenisku v Košiciach odhalila 21 nelegálnych pracovníkov

Pre podozrenia z väzby na klerika Gülena vydali zatykače na 112 ľudí - diskusné fórum čitateľov