28. decembra 2006

Prehra SR so Švédskom, v B-skupine výhry Ruska a Fínska

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo štvrtok aj vo svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie, keď vo švédskej More podľahli v zápase A-skupiny ...

MORA/LEKSAND 28. decembra (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo štvrtok aj vo svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie, keď vo švédskej More podľahli v zápase A-skupiny domácim rovesníkom 3:6. Zverenci trénera Jána Jaška sa tak po stredajšom zaváhaní s Nemeckom (2:4) dostali do nepríjemnej situácie a ich šance na postup do štvrťfinále z ťažšej A-skupiny sa dostávajú viac do teoretickej ako praktickej roviny. Mladí Slováci dokázali v prvej a druhej tretine Mihálikom, Záborským a Mikúšom trikrát odpovedať na presné zásahy Švédov, no v tretej časti hry odpadli a inkasovali až tri razy. "Dnes sme odohrali dve vynikajúce tretiny, taký dobrý výkon toto mužstvo ešte nepodalo. V tretej časti však urobil náš štvrtý útok v útočnom pásme takú chybu, za ktorú sa musí červenať. Jakub Maček podal v bránke veľmi dobrý výkon, tím viackrát podržal, ale keď ho nechali spoluhráči osamoteného, na všetko stačiť nemohol. V piatok máme voľný deň, musíme si oddýchnuť a čo najlepšie sa pripraviť na soboňajší duel proti USA. Nemáme inú možnosť ako zvíťaziť," uviedol tréner SR "20" Ján Jaško.

V základnej B-skupine sa vo štvrtok tešili z víťazstiev hokejisti Fínska a Ruska. Na štadióne v More zdolali popoludní mladí Fíni rovesníkov z Česka 6:2. Hráči z krajiny tisícich jazier o svojom víťazstve definitívne rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali hladko 3:0. Pre výber Česka je to už druhá prehra na tomto šampionáte, ktorá ich ponecháva na poslednom 5. mieste aktuálnej tabuľky. Naopak obhajcov bronzovej priečky z uplynulých MS - tím "Suomi" premiérové víťazstvo na tohtoročnom šampionáte katapultovalo priebežne na druhú priečku. Na čele B-skupiny sú s plným počtom šiestich bodov reprezentanti Ruska, ktorí vo večernom zápase na štadióne v Leksande deklasovali tím Švajčiarska 6:0. Obhajcovia striebra z vlaňajšieho šampionátu sa po bezgólovom prvom dejstve presadili dvakrát v druhej dvadsaťminútovke a súpera z krajiny helvétskeho kríža poslali štyrmi gólmi definitívne do kolien v záverečnej tretine.

Štvrtkový súhrn z MS do 20 rokov vo Švédsku:

A-skupina (Mora):
Slovensko - Švédsko 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
Góly: 16. Mihálik (Marcinko, Šinkovič), 20. Záborský (Mikula), 35. Mikúš (Šinkovič) - 5. Berglund (Ahnelov), 17. Omark (Junland), 22. Johansson (Turesson, Hjalmarsson), 45. Johansson (Turesson), 49. Hornqvist (Omark), 50. Lindqvist (Rahimi, Zackrisson).
Vylúčení: 6:8, presilovky: 2:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Poliakov (Rus.) - Ross (USA), Schröter (Nem.), 4037 divákov.
Zostava SR: Maček - Brňák, Mihálik, Korenko, Gründling, Valach, Cuník, Beňa, Magušin - Šinkovič, Marcinko, Mikúš - Buc, Skokan, Bartánus - Mikula, Záborský, Rumpel - Drábek, Bližňák, Themár

Aktuálny stav v tabuľke A-skupiny:
1. Kanada 2 2 0 0 0 8:3 6
2. Nemecko 2 1 1 0 0 6:3 5
3. Švédsko 2 1 0 0 1 6:5 3
4. USA 2 0 0 1 1 4:8 1
5. Slovensko 2 0 0 0 2 5:10 0
(legenda: poradie, mužstvo, zápasy, výhry v riadnej hracej dobe/3 b., výhry po predĺžení alebo sam. nájazdoch./2 b., prehry po predĺžení alebo sam. náj./1 bod, prehry v riadnej hracej dobe/0 b., skóre, body)

B-skupina (Mora):
Fínsko - Česko 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)
Góly: 23. a 48. Laakso, 21. Osala, 24. Lehtonen, 48. Komarov, 53. Enlund - 13. Sobotka, 28. Káňa, rozhodovali: Charron (Kan.) - Kung (Švajč.), NOVÁK (SR)

Leksand:
Rusko - Švajčiarsko 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
Góly: 25. Zubov, 36. Bumagin, 42. Makarov, 49. Čerepanov, 55. Anisimov, 60. Vojnov