08. novembra 2006

Prestrelka v Denveri, s gólmi Svatoš aj Višňovský

V utorkových zápasoch zámorskej NHL sa na ľade predstavilo päť slovenských hokejistov. Po jednom góle strelili vo vzájomnom súboji v Denveri domáci Marek Svatoš a obranca Ľubomír Višňovský z Los ...

NEW YORK 8. novembra (WEBNOVINY) - V utorkových zápasoch zámorskej NHL sa na ľade predstavilo päť slovenských hokejistov. Po jednom góle strelili vo vzájomnom súboji v Denveri domáci Marek Svatoš a obranca Ľubomír Višňovský z Los Angeles. V dramatickej prestrelke sa na ľad dostal aj brankár Colorada Peter Budaj, ktorý v poslednej tretine nahradil Joseho Theodora. Útočníci Minnesoty Pavol Demitra a Branko Radivojevič vyšli v San Jose naprázdno.

Hráči Los Angeles dokázali pretrhnúť neúspešnú sériu na súperových klziskách, ktorá sa ťahala už päť stretnutí. Skóre otvorili hostia v 8. min zásluhou Conroya, no v 17. min najskôr Svatoš v presilovke po prihrávke Joe Sakica vyrovnal a o ďalších 25 sekúnd už "lavíny" vyhrávali po góle mladíka Wolskeho. Na začiatku druhej tretiny však svojím štvrtým gólom v sezóne zavelil k ďalšiemu obratu Ľubomír Višňovský. Rozbehnutí hostia nasúkali v prostrednej časti hry celkovo štyri góly a vyhnali tak z bránky Joseho Theodora. Na svoj šiesty zápas v sezóne tak nastúpil slovenský gólman Peter Budaj, ktorý v poslednej tretine inkasoval iba raz a zlikvidoval osem striel súpera. Coloradu sa v závere takmer vydaril ďalší comeback. Tyler Arnason dve minúty pred koncom znížil na rozdiel jediného gólu, no v záverečnej presilovke a power play už domáci neskórovali.
Minnesota odštartovala päťzápasovú šnúru na ihriskách súperov stále bez Mariána Gáboríka. Tím Wild podľahol v San Jose domácim 1:3, keď o výsledku rozhodla prakticky už prvá tretina. V ďalších dvoch častiach hry už kraľovali na oboch stranách brankári. Pavol Demitra odchádzal z ľadu s dvoma mínusovými bodmi a Branko Radivojevič si okrem dvoch mínusiek do štatistík zapísal aj dve trestné minúty.
"Diabli" z New Jersey aj po druhýkrát v tejto sezóne vyhrali nad Carolinou, tímom, ktorý ich vyradil vo vlaňajšom play off. Rušný bol najmä záver, pretože v 56. min Brind´Amour z ostrého uhla prekvapil Brodeura a hostia viedli 2:1. O vyrovnanie sa postaral svojím prvým gólom v novom drese bývalý hráč Minnesoty Jim Dowd. V predĺžení gól nepadol a o víťazovi rozhodla až šiesta séria samostatných nájazdov. Víťazný gól strelil John Madden.
Montreal si rovnakým výsledkom po samostatných nájazdoch poradil s Edmontonom. Rozhodnutie priniesol úspešný blafák Alexeja Kovaleva v štvrtej sérii. Duel v Bell Centre bol dosť nervózny s viacerými prerušeniami pre bitky, na čo najviac doplatil domáci obranca Sheldon Souray s trestom do konca zápasu. "Olejárom" sa v poslednom čase nedarí a prehrali už tretíkrát v rade.
Calgary po prvý raz v sezóne vyhralo dva zápasy po sebe, keď v domácom prostredí dokázalo zdolať silný Dallas. Naopak hostia naopak prvýkrát prehrali dva zápasy v rade. Hviezdou súboja bol domáci veterán Tony Amonte, autor dvoch gólov.

Sumáre:
New Jersey - Carolina 3:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 28. Zajac (Parise, Langenbrunner), 59. Dowd (Martin, Madden), rozhodujúci samostatný nájazd premenil Madden - 30. Staal (Ray Whitney, Just. Williams), 56. Brind´Amour (Cole, Commodore). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:28, Brankári: Brodeur - Ward. Diváci: 10 986

Montreal - Edmonton 3:2 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 27. Rivet (Streit, Samsonov), 42. Latendresse (Koivu, Ryder), rozhodujúci samostatný nájazd premenil Kovalev - 14. Winchester (Reasoner), 56. Sýkora (Smyth). Vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše: Komisarek na 5 min, Souray na 5 min +DKZ za inciovanie bitky - Winchester, Smith, Green na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:26. Brankári: Aebischer - Roloson. Diváci: 21 273

Colorado - Los Angeles 5:6 (2:1. 0:4, 1:3)
Góly: 17. SVATOŠ (Sakic, Brunette), 17. Wolski (Vaanänen, P. Šťastný), 42. McLean (Laperriere, Brisebois), 53. Sakic (Brunette, Liles), 58. Arnason (Laperriere, B. Clark) - 8. Conroy (Brown, Cammalleri), 23. VIŠŇOVSKÝ (Cammalleri, Conroy), 29. Avery (Frolov, R. Blake), 30. S. Thornton (Cammalleri, Kopitar), 38. Kopitar (Frolov, Weaver), 54. Avery (Frolov, R. Blake). Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Laperriere - Jackman na 5 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 34:31. Brankári: Theodore (40. BUDAJ) - Cloutier. Diváci: 17 196

Calgary - Dallas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 7. Amonte (Nilson), 26. Amonte (Phaneuf, Lundmark), 60. Huselius (Iginla, Regehr) - 25. Miettinen (J. Jokinen, Robidas). Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:26. Brankári: Kiprusoff - Turco. Diváci: 19 289

San Jose - Minnesota 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 6. Grier (Erhoff, Marleau), 10. J. Thornton (Carle, McLaren), 56. Marleau (M. Smith, M. Michálek) - 14. White (Bouchard, Schultz). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:30. Brankári: Nabokov - Fernandez. Diváci: 17 233