Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. septembra 2021

Prezidentka Čaputová sa v prejave vyhla niektorým otázkam a kto čakal zdrvujúcu kritiku vlády, bol sklamanýKto čakal, že prejav hlavy štátu bude obsahovať zdrvujúcu kritiku vlády, bol určite sklamaný. Nesnažila sa ísť do ostrého konfliktu, ale pôsobila zmierlivým dojmom. Vyjadrenia na adresu ...Zdieľať
fc8a7986 676x451 28.9.2021  - Kto čakal, že prejav hlavy štátu bude obsahovať zdrvujúcu kritiku vlády, bol určite sklamaný. Nesnažila sa ísť do ostrého konfliktu, ale pôsobila zmierlivým dojmom.

Vyjadrenia na adresu nezaočkovanýchPolitológ Juraj Marušiak to povedal pre agentúru SITA po tom, čo prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v pléne parlamentu so správou o stave republiky. Podľa politológa hlava štátu bola naopak dosť kritická v tej časti prejavu, kde hovorila o právnom štáte.


„Skôr nepriamo ako priamo kritizovala niektoré aspekty vládnej politiky. Napríklad agresívne vyjadrenia na adresu nezaočkovaných, ktoré skôr zhoršujú situáciu, čo sa týka očkovania,“ povedal politológ. Podľa neho Čaputová veľmi opatrne naznačovala kritiku pandemickej politiky vlády.

Varovanie pred účelovými riešeniami


Politológ uviedol, že prezidentka venovala veľkú pozornosť otázkam právneho štátu a situácii v orgánoch činných v trestnom konaní, ktoré vyšetrujú viaceré korupčné kauzy.

„Myslím si, že tu bola dosť kritická a nesnažila sa postaviť na jednu alebo druhú stranu. Čo je však dôležité, konštatovala, že akýkoľvek ozdravný proces v spoločnosti vrátane vysporiadania sa s korupciou sa musí udiať zákonným spôsobom,“ zhodnotil Marušiak. Podľa neho hlava štátu, aj keď nie ostro, tak varovala pred účelovými riešeniami, ktoré môžu situáciu v silových štruktúrach len zhoršiť.

Marušiak upozornil, že Čaputová sa vyhla niektorým otázkam, ktoré sú podľa neho dôležité ako napríklad sociálny dialóg. „Tu je jasné, že prezidentka sa nechce dostať do konfliktu so súčasnou vládou. Je evidentné, že s premiérom Eduardom Hegerom vychádza podstatne lepšie ako s bývalým premiérom Igorom Matovičom,“ dodal politológ.

Reakcie na prejav prezidentky Zuzany Čaputovej
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová sa v prejave vyhla niektorým otázkam a kto čakal zdrvujúcu kritiku vlády, bol sklamaný © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prezidentka Čaputová podľa sulíkovcov v prejave nastavila kritické zrkadlo nie len vláde (video) (28. 9. 2021)
 Prejav prezidentky Čaputovej bol vyvážený, zhodnotil Kollár a reagoval aj na kritiku (28. 9. 2021)
 Fico kritizuje prejav prezidentky Čaputovej a spýtal sa, ako mohla zabudnúť spomenúť jednu vec (video) (28. 9. 2021)
 Ministerka Kolíková vníma pozitívne, že prezidentka v prejave ocenila reformy súvisiace s očistou justície (28. 9. 2021)
 Vicepremiérka Remišová víta, že prezidentka Čaputová ocenila protikorupčný étos vlády (28. 9. 2021)
 Kritika prezidentky na adresu vlády bola príliš jemná, Pellegrini jej vyčíta aj alibistický postoj k referendu (28. 9. 2021)nasledujúci článok >>
Poslanci novelou zákona odstránili nespravodlivosť pri poskytovaní príspevkov na kompenzáciu ŤZP
<< predchádzajúci článok
KĽDR testuje trpezlivosť Južnej Kórei, po odpálení ďalšej rakety posilnilo ostražitosť aj Japonsko

Prezidentka Čaputová sa v prejave vyhla niektorým otázkam a kto čakal zdrvujúcu kritiku vlády, bol sklamaný - diskusné fórum čitateľov