Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Pri útoku v Káhire zahynul koptský kňaz, vrah zaútočil sekáčikomKoptská cirkev v Egypte oznámila, že jeden z jej kňazov prišiel dnes o život pri útoku, ktorý sa odohral v jednej z chudobných štvrtí Káhiry.Zdieľať
Foto: TASR
Káhira 12. októbra (TASR) - Koptská cirkev v Egypte oznámila, že jeden z jej kňazov prišiel dnes o život pri útoku, ktorý sa odohral v jednej z chudobných štvrtí Káhiry.


Predstavitelia bezpečnostných zložiek podľa agentúry AP informovali, že útočník pri útoku použil sekáčik, ktorým kňazovi zasadil úder do hlavy. Páchateľ z miesta činu ušiel, ale neskôr ho polícia zadržala. Motív jeho činu nie je zatiaľ známy.

Koptskí kresťania sú v Egypte opakovane vystavení násiliu. Teroristické útoky na koptské kostoly v Káhire, Alexandrii a Tantá z decembra 2016 a apríla 2017 si vyžiadali do 100 obetí z ich radov a množstvo zranených. K týmto akciám sa prihlásil tzv. Islamský štát (IS).

V Egypte žije zhruba osem miliónov koptov, ktorí tak tvoria desať percent z celkového počtu obyvateľov krajiny. Odkedy sa v Káhire ujala moci islamistická a po nej neskôr druhá, armádou podporovaná vláda, cítia sa kopti oveľa viac ohrození a množia sa správy o útokoch a vyháňaní koptských rodín z ich dedín.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po ťažkej chorobe zomrel bývalý redaktor TASR a SRo Alexander Papp
<< predchádzajúci článok
Minister Erdan: Izrael a USA by mohli zastaviť financovanie OSN

Pri útoku v Káhire zahynul koptský kňaz, vrah zaútočil sekáčikom - diskusné fórum čitateľov