24hod.sk    Z domova

24. augusta 2026

Prídem vás postrieľať, vyhrážal sa muž lekárke a sestre v trenčianskej nemocnici. Skončil v rukách polície



Podľa doterajších zistení polície prišiel muž do nemocnice ako pacient pod vplyvom alkoholu. Polícia obvinila 39-ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania, ktorého sa mal dopustiť voči ...



Zdieľať
policia policajne auto 676x487 24.8.2026 (SITA.sk) - Podľa doterajších zistení polície prišiel muž do nemocnice ako pacient pod vplyvom alkoholu.


Polícia obvinila 39-ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania, ktorého sa mal dopustiť voči lekárke a zdravotnej sestre v nemocnici v Trenčíne. Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Ingrid Krajčíková, podľa doterajších zistení prišiel muž do nemocnice ako pacient pod vplyvom alkoholu.

Po určitom čase čakania pred ambulanciou zaklopal na dvere a po tom, ako mu lekárka so zdravotnou sestrou otvorili, sa im mal vyhrážať slovami: „Prídem vás postrieľať.“ Následne z miesta odišiel. Medzi mužom a zdravotníckymi pracovníčkami nedošlo k fyzickému konfliktu. Konanie muža však podľa polície bolo spôsobilé vzbudiť u poškodených dôvodnú obavu o život a zdravie.

Skutku sa mal dopustiť voči chránenej osobe, teda zdravotníckym pracovníkom pri výkone ich povolania. Muža polícia krátko po incidente zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. „V danej veci bol zároveň spracovaný podnet na podanie obžaloby a podnet na vzatie obvineného do väzby, o ktorom rozhodoval súd,“ dodala Krajčíková.


Zdroj: SITA.sk - Prídem vás postrieľať, vyhrážal sa muž lekárke a sestre v trenčianskej nemocnici. Skončil v rukách polície © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/pridem-vas-postrielat-vyhrazal-sa-muz-lekarke-a-sestre-v-trencianskej-nemocnici-skoncil-v-rukach-policie-cl830177.html