09. mája 2015

Prievidzskí basketbalisti zdolali Komárno a znížili stav série

Hráči Prievidze Igor Marič (vpravo) a Michal Baťka (druhý zľava) a basketbalisti Komárna Saša Jankovič (vľavo) a Babatunde Alawoya bojujú o loptu v piatom zápase finále play off Eurovia SBL BC Prievidza - MBK Rieker Com Therm Komárno, ...

Hráči Prievidze Igor Marič (vpravo) a Michal Baťka (druhý zľava) a basketbalisti Komárna Saša Jankovič (vľavo) a Babatunde Alawoya bojujú o loptu v piatom zápase finále play off Eurovia SBL BC Prievidza - MBK Rieker Com Therm Komárno, 9. mája 2015 v Prievidzi Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prievidza 9. mája (TASR) - Basketbalisti MBK Rieker Com Therm Komárno nevyužili prvú šancu na zisk premiérového majstrovského titulu. V sobotňajšom piatom stretnutí finále play off SBL prehrali na palubovke BC Prievidza 70:96. Hornonitrania tak znížili stav série na 2:3 na zápasy, šiesty duel sa hrá na slovensko-maďarskom pohraničí v stredu 13. mája o 18.00 h.

Priebeh zápasu

Prievidza začala zápas s nožom na krku, ale oveľa sústrednejšie ako ten predchádzajúci v Komárne. Súpera z južného Slovenska nepustila do úvodného tlaku, ktorý bol v stredu základom úspechu MBK. Naopak, domáci si rýchlo vytvorili dvojciferný náskok, keď v 6. minúte viedli 14:4. V tom momente mal hosťujúci tvorca hry Bannister na svojom konte už tri fauly a striedať ho musel Halada. Ofenzívu BC ťahal najmä Batina, ktorý v prvom polčase nastrieľal 17 bodov. V úvode druhej štvrtiny viedla Prievidza po smeči Vasiliča 35:18, tri minúty pred prestávkou po trojke Batinu už bol rozdiel 20-bodový (46:26). Prvý polčas sa napokon skončil výsledkom 59:36.

Po zmene strán domáci s prehľadom kontrolovali náskok a v treťom dejstve ho ešte mierne navýšili. Ku kvalitnému výkonu sa okrem Batinu postupne rozohrali aj Hovaňák s Maričom, Prievidza viedla pred záverečnou časťou hry o 27 bodov. Hosťom sa nedarila ich tradičná zbraň - trojková streľba, navyše ich súper na rozdiel od stredajšieho duelu predčil na doskoku. "Obuvníci" sa snažili, ale domáci boli 'v laufe' a výsledok si v závere s prehľadom ustrážili. Ak sa im podarí zvíťaziť aj budúcu stredu v Komárne, o titule rozhodne kľúčový siedmy duel na palubovke Prievidze 16. mája.