05. februára 2011

Procházková získala na zimnej univerziáde svoje štvrté zlato

Slovenská výprava získala na jubilejnej XXV. svetovej zimnej univerziáde (SZU) v tureckom Erzurume už štvrtú zlatú medailu a opäť sa o ňu postarala ...

bez nazvu Alena ProcházkováFoto: SITA/Tomáš Benedikovič ERZURUM 5. februára (WEBNOVINY) - Slovenská výprava získala na jubilejnej XXV. svetovej zimnej univerziáde (SZU) v tureckom Erzurume už štvrtú zlatú medailu a opäť sa o ňu postarala bežkyňa na lyžiach Alena Procházková. Slovenská reprezentantka v sobotu triumfovala v pretekoch na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom. Procházková z Turecka odchádza s vynikajúcou bilanciou - štyri zlaté medaily a jedno piate miesto.

Slovenskí pretekári na SZU v Erzurume získali už päť medailí. Okrem troch individuálnych zlatých Aleny Procházkovej a jej najcennejšieho kovu z tímšprintu s Petrom Mlynárom si bronz vybojoval biatlonista Matej Kazár.

Procházková sa rozhodla štartovať až tesne pred pretekmi a od úvodu až do cieľa sa držala vo vedúcej skupine pretekárok. Jej chvíle prišli tesne pred cieľom, keď v mohutnom finiši zdolala Rusku Aliu Iksanovovú o 9 desatín sekundy. Tretia skončila Ukrajinka Kateryna Grygorenková. Ďalšia Slovenka v štartovom poli Katarína Garajová preteky nedokončila.

Výsledky - sobota:
BEH NA LYŽIACH
Ženy - preteky na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Alena Procházková (SR) 43:33,2 min,. 2. Alia Iksanovová (Rus.) +0,9 s, 3. Kateryna Grygorenková (Ukr.) +8,8,... Katarína Garajová (SR) nedokončila.