24hod.sk    Zo zahraničia

18. októbra 2006

Prokuratúra USA obvinila vojakov z vraždy irackého dievčaťaŠtyria americkí vojaci budú postavení pred vojenský súd, ktorý ich bude súdiť za znásilnenie a vraždu 14-ročného irackého dievčaťa a zabitia členov jej rodiny. Informovala o tom v stredu ...Zdieľať

CHICAGO 18. októbra (WEBNOVINY) - Štyria americkí vojaci budú postavení pred vojenský súd, ktorý ich bude súdiť za znásilnenie a vraždu 14-ročného irackého dievčaťa a zabitia členov jej rodiny. Informovala o tom v stredu americká armáda. Dvom zo štyroch obvinených vojakov hrozí trest smrti, ak by ich usvedčili z toho, že 12. marca v meste Mahmudíja asi 30 km južne od Bagdadu znásilňovali a vraždili.

Piateho podozrivého Stevena Greena, ktorého z armády prepustili pre zdravotné problémy, bude stíhať v Spojených štátoch federálny civilný súd. Vojenskí prokurátori dokazujú, že Green zastrelil otca, matku a päťročnú sestru 14-ročnej Iračanky, potom ju znásilnil a zabil a dom podpálil, aby zakryl stopy. Jeho štyria bývalí kolegovia sú obvinení z toho, že mu pomáhali a dvaja sa údajne dopustili aj znásilnenia. Vojaci sa údajne snažili zahladiť stopy tak, aby incident vyzeral ako sektársky útok.

sita,afp© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/prokuratura-usa-obvinila-vojakov-z-vrazdy-irackeho-dievcata-cl20798.html