Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. novembra 2019

Prokuratúra vyšetruje Salviniho v súvislosti s plavidlami s migrantmiMatteo Salvini, archívna snímka.Zdieľať
Matteo Salvini, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Miláno 19. novembra (TASR) – Talianska prokuratúra v sicílskom meste Agrigento začala vyšetrovať bývalého ministra vnútra Mattea Salviniho v súvislosti s prípadom, keď počas uplynulého leta nepovolil záchrannej lodi Open Arms španielskej humanitárnej organizácie Proactiva vplávať do talianskych vôd.


Salviniho podľa agentúry ANSA vyšetrujú za obmedzovanie slobody a zanedbanie povinností. Plavidlo so 164 migrantmi na palube sa totiž mohlo na ostrove Lampedusa vylodiť až po 20 dňoch strávených v Stredozemnom mori po tom, ako to nariadila talianska prokuratúra.

Prokuratúra má dva týždne na to, aby rozhodla, či bude vo vyšetrovaní pokračovať. Samotný Salvini vyšetrovanie nazval mrhaním peňazí daňových poplatníkov a času úradníkov na súde. "Ďalšie vyšetrovanie proti mne, ďalší proces predo mnou, a to preto, že som bránil hranice, bezpečnosť a česť Talianska. Pre mňa je to medaila! Spravil by som to opäť," napísal na Facebooku.

Salvini, líder krajne pravicovej strany Liga Severu, sa v minulosti vyhol súdnemu procesu pre podobné obvinenia, keďže ho parlament ako ministra odmietol zbaviť imunity.

Salvini svojou prisťahovaleckou politikou "zatvorených prístavov" ako minister vnútra od júna 2018 do augusta 2019 vyvolal medzinárodné pobúrenie. Nová talianska vláda, ktorá bola vymenovaná v septembri a Salviniho strana už nie je jej súčasťou, presadzuje otvorenejšiu prisťahovaleckú politiku, poznamenala agentúra APA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tusk: Chorvátske predsedníctvo v EÚ prichádza v kritickom čase
<< predchádzajúci článok
Bývalých členov andalúzskej vlády odsúdili v súvislosti s korupciou

Prokuratúra vyšetruje Salviniho v súvislosti s plavidlami s migrantmi - diskusné fórum čitateľov