23. decembra 2005

Prvé body Zuzulovej

Veronika Zuzulová, jedna zo slovenských nádejí na ZOH 2006 v Turíne, skončila vo včerajšom slalome pretekov Svetového pohára (SP) v alpskom lyžovaní v Špindlerovom Mlýne na 16. mieste a získala tak prvých 15 bodov do rebríčka SP. V českom zimnom stredisku zvíťazila veľká favoritka Švédka Anja Pärsonová, ktorá si tak zopakovala nedávne prvenstvo z amerického Aspenu, kde Zuzulová vypadla už v 1. kole. Na trati Černá sa Zuzulovej jazda v 1. kole nie veľmi vydarila, keď skončila až na 27. mieste so stratou 3,41 s. Dôležité však bolo, že sa prebojovala medzi tridsiatku pretekárok, ktoré postúpili do 2. kola, čo sa už nepodarilo našej ďalšej reprezentantke, juniorke Soni Maculovej, ktorá napokon skončila na

60. priečke. Víťazná Pärsonová inkasovala 30 000 švajčiarskych frankov (CHF) z celkového balíka 100 000 CHF.
V 2. kole Zuzulová razantnejšou a odvážnejšou jazdou dosiahla piaty najrýchlejší čas, posunula sa na 16. miesto a získala prvé body do SP.
Slalom mužov SP v Kranjskej Gore vyhral Talian Giorgio Rocca, ktorý po víťazstvách
v Beaver Creeku a v Alta Badii dovŕšil slalomový víťazný hetrik. Líder po 1. kole Rakúšan Benjamin Raich 2. kolo nezvládol a preteky nedokončil.

VŻSLEDKY
Slalom, ženy, Špindlerov Mlýn:
1. Pärsonová (Švéd.) 1:38,49 min,
2. Kosteličová (Chorv.) +0,49 s, 3. Schildová (Rak.) +1,27, 8. Záhrobská (ČR) + 2:78, 16. Zuzulová +3,39, 30. Hrstkvá (ČR) + 4:88, 60. Maculová (SR) +4,63 - v 1. kole. Poradie v slalome SP: 1. Pärsonová 200 b,
2. Kosteličová 160, 3. Zettelová (Rak.) 105, ... 26. Zuzulová 15 b. Muži, Kranjska Gora: 1. Rocca (Tal.) 1:35,98 min, 2. Grandi (Kan.) +0,64, 3. Ligety (USA) +0,67 s. Poradie SP v slalome: 1. Rocca (Tal.) 300 b., 2. Ligety (USA) 160, 3. Grandi (Kan.) 130 b.