25. januára 2011

Prvým finalistom Ázijského pohára sa stalo Japonsko

Prvým finalistom Ázijského pohára 20111 vo futbale sa stalo Japonsko, ktoré v utorňajšom semifinále v katarskej Dauhe zdolalo Kórejskú republiku 3:0 na strely zo značky pokutového kopu, ...

bez nazvu Foto: SITA/AP DAUHA 25. januára (WEBNOVINY) - Prvým finalistom Ázijského pohára 20111 vo futbale sa stalo Japonsko, ktoré v utorňajšom semifinále v katarskej Dauhe zdolalo Kórejskú republiku 3:0 na strely zo značky pokutového kopu, keď sa stretnutie skončilo po predĺžení nerozhodným výsledkom 2:2. V prvom polčase otvoril skóre z penalty Kórejčan Ki Sung-jong, na jeho presný zásah odpovedal Rjoiči Maeda. Na 2:1 pre "krajinu vychádzajúceho slnka" upravil v predĺžení čase Hajime Hosogai. Najprv nepremenil pokutový kop Keisuke Honda, kórejským gólmanom vyrazenú strelu však pohotovo poslal do siete spomenutý Hosogai. Vyrovnanie zariadil v záverečnej minúte predĺženia Hwang Jae-won a zápas vyvrcholil jedenástkovým rozstrelom. Rozhodujúcu penaltu premenil Jasujuki Konno.

V utorok je na programe aj druhý semifinálový zápas medzi Uzbekistanom a Austráliou (17.25 h SEČ).

Výsledok prvého semifinálového stretnutia na Ázijskom pohári 2011 vo futbale:
Japonsko - Kórejská republika 2:2 po predĺžení (1:1, 0:0) - na strely zo značky pok. kopu 3:0, Japonsko postúpilo do finále
Góly: 36. Maeda, 97. Hosogai, rozhodujúci pok. kop Konno - 23. Ki Sung-jong (z pok. kopu), 120. Hwang Jae-won