Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. septembra 2023

Putin nariadil bývalému veliteľovi wagnerovcov, aby vytvoril „dobrovoľnícke jednotky“ pre vojnu na UkrajineRuský vodca Vladimir Putin nariadil Andrejovi Troševovi, niekdajšiemu náčelníkovi štábu žoldnierskejZdieľať
russia_putin_32022 676x451 29.9.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin nariadil Andrejovi Troševovi, niekdajšiemu náčelníkovi štábu žoldnierskej Wagnerovej skupiny, aby vytvoril „dobrovoľnícke jednotky“ pre vojnu na Ukrajine. Ako referuje web Kyiv Independent, uvádza sa to v prepise Putinovho prejavu, ktorý Kremeľ zverejnil v piatok.

Velil jednotkám v Sýrii


„Vy sám ste v takejto jednotke bojovali viac ako rok. Viete, čo to je, ako sa to robí, viete o otázkach, ktoré treba vopred vyriešiť, aby bojová práca prebiehala čo najlepšie a najúspešnejšie,“ povedal Putin Troševovi na stretnutí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Putin sa vo štvrtok stretol s Troševom a námestníkom ministra obrany Junusom-Bekom Jevkurovom, informovala ruská prezidentská kancelária, pričom nešpecifikovala, akú funkciu Trošev v súčasnosti zastáva.

Po stretnutí Putinov hovorca Dmitrij Peskov uviedol, že Trošev teraz pracuje na ruskom ministerstve obrany. V minulosti velil jednotkám wagnerovcov v Sýrii a zúčastnil sa v ruských vojnách v Afganistane a Čečensku.

Wagnerovci už nepredstavujú „významnú hrozbu"


Hovorca ukrajinských síl na východe krajiny Iľja Jevlaš tento týždeň uviedol, že časť žoldnierov z ruskej Wagnerovej skupiny odišla z Bieloruska a vrátila sa na front v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Podotkol, že zo zhruba 8-tisíc wagnerovcov, ktorí boli v Bielorusku, časť odišla do Afriky a približne 500 sa vrátilo na východný front na Ukrajine.

Viaceré správy naznačujú koncentráciu veteránov z Wagnerovej skupiny v okolí Bachmutu. Ich skúsenosti budú v tomto sektore pravdepodobne mimoriadne žiadané. Mnohí z nich budú poznať súčasnú frontovú líniu a miestnu ukrajinskú taktiku, keďže minulú zimu bojovali v rovnakom teréne,“ uviedlo britské ministerstvo obrany.

Podľa Jevlaša bojovníci z Wagnerovej skupiny nepredstavujú „významnú hrozbu" po tom, ako pri havárii lietadla o život prišiel ich líder Jevgenij Prigožin.Zdroj: SITA.sk - Putin nariadil bývalému veliteľovi wagnerovcov, aby vytvoril „dobrovoľnícke jednotky“ pre vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dron SBU vraj zničil ruský radar schopný detegovať neviditeľné lietadlá
<< predchádzajúci článok
Orbán spochybnil skoré prijatie Ukrajiny do EÚ a vyhlásil, či vôbec začať rokovania o krajine, ktorá je vo vojne