Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júla 2022

Putin po obsadení Lysyčanska vyhlásil víťazstvo, podľa Šojgua majú kontrolu nad celou Luhanskou oblasťouRuský prezident Vladimir Putin v pondelok vyhlásil víťazstvo v Luhanskej oblasti, deň po tom, ako ukrajinské sily ustúpili z poslednej ...Zdieľať
russia_ukraine_putin_84956 4375d2d3eae94673b6adabdf3024b4a5 676x415 4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok vyhlásil víťazstvo v Luhanskej oblasti, deň po tom, ako ukrajinské sily ustúpili z poslednej bašty odporu v tejto oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruský minister obrany Sergej Šojgu na stretnutí odvysielanom v televízii Putinovi v pondelok nahlásil, že ruské sily prevzali kontrolu nad Luhanskou oblasťou.

Šojgu Putinovi povedal, že operácia bola ukončená v nedeľu po tom, ako ruskí vojaci ovládli mesto Lysyčansk. Putin konštatoval, že vojenské jednotky, „ktoré sa zúčastnili na aktívnych bojoch a dosiahli úspech, víťazstvo“ v Luhanskej oblasti, „by mali oddychovať, zvyšovať svoje bojové schopnosti“.

Ústup bol správnym riešením


Ukrajinský guvernér Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj v pondelok povedal, že ukrajinské sily z Lysyčanska ustúpili, aby sa vyhli obkľúčeniu. „Existovalo riziko obkľúčenia v Lysyčansku,“ vyjadril sa Hajdaj pre tlačovú agentúru the Associated Press.

Dodal, že ukrajinské sily by mohli odolávať ešte niekoľko týždňov, ale potenciálne by museli zaplatiť príliš vysokú cenu. „Dokázali sme zrealizovať sústredený ústup a evakuovať všetkých zranených,“ povedal Hajdaj. „Odniesli sme si všetko vybavenie, takže z tohto pohľadu bol ústup organizovaný dobre,“ poznamenal.

Rusi budú postupovať ďalej


Ukrajinský generálny štáb konštatoval, že ruské sily teraz svoje úsilie sústreďujú na postup v línii Siversk, Fedorivka a Bachmut v Doneckej oblasti, ktorej polovicu kontroluje Rusko.

Ruská armáda zároveň zintenzívnila bombardovanie miest Sloviansk a Kramatorsk, ktoré sú hlbšie na území Doneckej oblasti.Zdroj: Webnoviny.sk - Putin po obsadení Lysyčanska vyhlásil víťazstvo, podľa Šojgua majú kontrolu nad celou Luhanskou oblasťou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického sveta
<< predchádzajúci článok
Odchod Matoviča je záujme Slovenska, povedal Žiak a Klus sa odvolal Hegera, podľa ktorého sú všetky možnosti otvorené