Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. februára 2021

Putin viní zahraničie zo zámernej destabilizácie, bezpečnostnú službu vyzval k väčšiemu úsiliuRuský prezident Vladimir Putin varoval pred úsilím zo zahraničia destabilizovať Rusko. Federálnej bezpečnostnej službe (FSB) v tejto súvislosti ...Zdieľať
russia_putin_90166 b89c94012cd54f97b14fe632104f0f5e 676x451 24.2.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin varoval pred úsilím zo zahraničia destabilizovať Rusko. Federálnej bezpečnostnej službe (FSB) v tejto súvislosti nariadil posilniť svoje úsilie.


Na stretnutí s poprednými predstaviteľmi FSB šéf Kremľa poukázal na „takzvanú politiku obmedzenia vplyvu Ruska“. Tá podľa jeho slov zahŕňa snahy o spomalenie a zmarenie rozvoja krajiny, vytváranie problémov pri hraniciach, vyvolávanie vnútornej nestability a „podkopanie hodnôt, ktoré zjednocujú ruskú spoločnosť“. Tieto aktivity zahraničných mocností, ktoré Putin nemenoval, sú podľa neho zamerané na oslabenie Ruska a uvedenie ho pod kontrolu zvonka.

Vzťahy za výrazne zhoršili


Ruské vzťahy so Západom sa v ostatných rokoch značne zhoršili. Prispela k tomu ruská anexia Krymu v roku 2014, ruské zasahovanie do amerických volieb v roku 2016 a najnovšie aj zatknutie a väznenie opozičného lídra Alexeja Navaľného a tvrdý zásah na protestoch vyzývajúcich na jeho prepustenie.

Bez menovania Navaľného Putin skritizoval ľudí, ktorí údajne slúžia zahraničným záujmom.

Odhalili desiatky špiónov


„Je potrebné vytvoriť hranicu medzi prirodzenou politickou súťažou, konkurenciou medzi politickými stranami, ideologickými platformami, rôznymi názormi na rozvoj krajiny a aktivitami, ktoré nemajú nič spoločné s demokraciou a sú zamerané na narušenie stability a bezpečnosti nášho štátu, na službu cudzím záujmom,“ vyhlásil ruský prezident. Následne zdôraznil, že FSB musí chrániť septembrové parlamentné voľby od akýchkoľvek „provokácií“.

Putin zároveň pochválil aktivity FSB pri narúšaní činnosti zahraničných špiónov. Ako uviedol, služba odhalila 72 zahraničných pracovníkov tajných služieb a 423 ich informátorov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Putin viní zahraničie zo zámernej destabilizácie, bezpečnostnú službu vyzval k väčšiemu úsiliu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odmietnutie očkovania by nemalo byť sankciované, myslí si ombudsmanka Patakyová
<< predchádzajúci článok
V kauze smrti Violy Macákovej zastavila polícia trestné stíhanie

Putin viní zahraničie zo zámernej destabilizácie, bezpečnostnú službu vyzval k väčšiemu úsiliu - diskusné fórum čitateľov