Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. októbra 2019

R.FICO: HRÁ SA TU OBLUDNÉ DIVADLO, NIKTO NÁM VŠAK NEMÔŽE NIČ VYČÍTAŤÚdajná nahrávka Gorily je podľa Fica o privatizácii strategických podnikov či kupovaní poslancov.Zdieľať
Na archívnej snímke predseda strany SMER-SD Robert Fico. Foto: TASR - Pavol Zachar
 

Bratislava 16. októbra  - Hrá sa tu jedno obludné divadlo, opozičné a mediálne. V stredu to vyhlásil líder Smeru-SD Robert Fico, reagoval tak na zverejnenie údajnej nahrávky z kauzy Gorila. Pripomenul, že kauza poukazuje na to, čo sa dialo v rokoch 2002 až 2006 počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu. Fico skonštatoval, že ak by bola aj pravda, čo je v údajnej nahrávke či v prepisoch, nič ho nedostáva do polohy neetického či nelegálneho správania sa.


"Odmietame za stranu Smer-SD takto prekrývať pravdu a takto prekrývať obrovské ekonomické zločiny, ktoré boli napáchané v rokoch 2002 až 2006," doplnil tiež predseda Smeru-SD.

Údajná nahrávka Gorily je podľa Fica o privatizácii strategických podnikov či kupovaní poslancov. "Aby sa v prospech finančnej skupiny Penta uskutočnila zdravotnícka reforma," povedal Fico s tým, že nikto nemôže vyčítať jeho vláde, že by sa správala k Pente ústretovo. Podľa jeho slov napríklad zakázali zisk zdravotným poisťovniam.

"Ak máte chuť rozprávať sa o Gorile, poďme sa rozprávať o tom, čo robili pravicoví politici v rokoch 2002 a 2006, v období, keď bol Smer-SD výlučne opozičnou stranou," skonštatoval Fico.

Viaceré redakcie slovenských médií dostali mailom link na zvukovú nahrávku, na ktorej má byť údajne zachytená kauza Gorila. Skupina Penta, ktorej spolumajiteľ Jaroslav Haščák má byť jedným z aktérov na nahrávke, už avizovala, že podá v tejto súvislosti trestné oznámenie. Rovnako spochybňuje autenticitu nahrávky.

Nahrávka mala vzniknúť v byte na Vazovovej ulici v Bratislave. Spis Gorila zverejnil anonym v decembri 2011, má zachytávať rozhovor medzi spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom a politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006. Na nahrávke má byť aj Robert Fico v konšpiračnom byte.

Nahrávku Gorily našla polícia v decembri 2018 v dome podnikateľa Mariana K. Jej autenticitu potvrdil pre viaceré médiá odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Lukáš Kyselica. 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prezidentka: Gorila je synonymom politickej korupcie celej generácie (16. 10. 2019)
 Kyselica: Zverejnenie nahrávky môže prípadu Gorila pomôcť aj uškodiť (16. 10. 2019)
 Sulík: Je silný dôvod, aby hlavní aktéri kauzy Gorila sedeli vo väzbe (16. 10. 2019)
 A. Danko: Kauza Gorila so mnou nič nemá (16. 10. 2019)
 Na webe sa objavila údajná nahrávka z kauzy Gorila (16. 10. 2019)
 Beblavý: Vyjadrenie Pellegriniho ku Gorile je nehodné predsedu vlády (27. 9. 2019)
 R. FICO MÔŽE SPÁVAŤ PRE GORILU POKOJNE, MYSLÍ SI P. PELLEGRINI (27. 9. 2019)
 Bugár ani Procházka sa Fica nebudú pýtať na byt zo spisu Gorila (23. 3. 2016)
 Polícia po troch rokoch pripustila autentickosť Gorily (2. 2. 2015)
 V kauze Gorila padlo nové obvinenie, ide o elektrárne (5. 3. 2013)nasledujúci článok >>
Prezidentka: Gorila je synonymom politickej korupcie celej generácie
<< predchádzajúci článok
Javorčík: Summit môže zmierniť odkaz pre Severné Macedónsko a Albánsko

R.FICO: HRÁ SA TU OBLUDNÉ DIVADLO, NIKTO NÁM VŠAK NEMÔŽE NIČ VYČÍTAŤ - diskusné fórum čitateľov