Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. septembra 2020

Radšej niekoľkonásobne viac nahnevaných ľudí ako mŕtvych, hovorí o nových opatreniach primátor RybníčekKrízový štáb v Trenčíne v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu rozhodol o uzatvorení sáun na krytej plavárni, ale aj o dočasnom zrušení komerčných prenájmov na zimnom štadióne či v ...Zdieľať
richard rybnicek 676x412 30.9.2020  - Krízový štáb v Trenčíne v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu rozhodol o uzatvorení sáun na krytej plavárni, ale aj o dočasnom zrušení komerčných prenájmov na zimnom štadióne či v školských telocvičniach. "Radšej niekoľkonásobne viac nahnevaných ľudí ako mŕtvych," komentoval prijatie nových bezpečnostných opatrení po rokovaní mestského krízového štábu trenčiansky primátor Richard Rybníček.


Nové opatrenia prijal krízový štáb po tom, čo vláda na najbližších 45 dní vyhlásila núdzový stav. "Na toto obdobie sme zrušili činnosť centier voľného času. Zrušili sme všetky plavecké kurzy organizované pre školy a riaditeľom škôl sme zároveň odporučili nielen obmedziť komerčné prenájmy telocviční, ale aj úplne zastaviť výučbu telesnej výchovy," uviedol Rybníček.

S epidemiologickou situáciou v školách je trenčiansky primátor nateraz spokojný. "Mali sme menší problém v Základnej škole Východná, ktorý sa však veľmi rýchlo vyriešil. Vďaka prístupu učiteľov, ale určite aj vďaka zodpovednosti rodičov je situácia dobrá," poznamenal Rybníček.

Trenčiansky primátor zároveň nepredpokladá, že počas 45-dňového núdzového stavu prijmú v meste podobné opatrenia ako počas prvej vlny pandémie, keď na niekoľko dní zaviedli v meste parkovanie zadarmo a bezplatne premávala aj mestská hromadná doprava.

"Odporúčame všetkým ľuďom v Trenčíne, aby obmedzili akékoľvek spoločenské stretávania, oslavy a zábavy, a vrátili sa k tvrdému režimu z prvej vlny. Potrebujeme zastaviť šírenie vírusu, ktoré podľa nás už nie je pod kontrolou," dodal Rybníček.


Zdroj: Webnoviny.sk - Radšej niekoľkonásobne viac nahnevaných ľudí ako mŕtvych, hovorí o nových opatreniach primátor Rybníček © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrubý domáci produkt za tretí štvrtok zrejme prekoná očakávania, predpovedá rozpočtová rada
<< predchádzajúci článok
Pellegrini: Ekonomická pomoc vlády je pomalá, nedostatočná a veľmi komplikovaná

Radšej niekoľkonásobne viac nahnevaných ľudí ako mŕtvych, hovorí o nových opatreniach primátor Rybníček - diskusné fórum čitateľov