Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. januára 2019

Rakúsko opäť trápia snehové fujavice, záveje a lavínové nebezpečenstvoSnežný odhŕňač pracuje na zasneženej ceste v Lofererských Alpách, v rakúskej provincii Salzburg 11. januára 2019 po silnom sneženíZdieľať
Snežný odhŕňač pracuje na zasneženej ceste v Lofererských Alpách, v rakúskej provincii Salzburg 11. januára 2019 po silnom snežení Foto: TASR/AP
Viedeň 12. januára (TASR) - Po tom, čo snehové metelice vytvorili v noci v niektorých častiach Rakúska záveje, vydali meteorológovia na sobotu varovania pred možným lavínovým nebezpečenstvom. Počas soboty a v nedeľu bude pravdepodobne znova husto snežiť, čím sa skončí piatková idylka, keď sneh padal len veľmi sporadicky, píše agentúra DPA.


V dôsledku toho sa sneh na skalnatých holých, ale aj zalesnených úbočiach môže dať kedykoľvek do pohybu, a to aj v nadmorských výškach menej než 2000 metrov, upozorňuje služba včasného varovania pred lavínami. Platí to predovšetkým pre spolkovú krajinu Štajersko a pre juhovýchodne Rakúsko.

V Ybbstalských Alpách v strednom Rakúsku sa vo výške 1500 metrov očakáva v sobotu 20 centimetrov nového snehu a teplota okolo mínus päť stupňov Celzia, spresňuje DPA.

Extrémne zimné počasie spôsobovalo tento týždeň na dotknutom území Rakúska chaos v doprave; v Alpách a pod Alpami zomrelo v súvislosti s nepriaznivým počasím aj niekoľko ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na týchto miestach v Bratislave sa v sobotu večer električky nedočkáte
<< predchádzajúci článok
M.Beňová a A.Záborská neočakávajú kritiku EÚ za voľbu ústavných sudcov

Rakúsko opäť trápia snehové fujavice, záveje a lavínové nebezpečenstvo - diskusné fórum čitateľov