Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. novembra 2020

Registrácia zákazníkov reštaurácií v Rakúsku porušuje právo na súkromieRegistrácia hostí pred vstupom do gastronomických zariadení porušuje právo na súkromie. Rozhodol o tom rakúsky úrad na ochranu osobných údajov. Informáciu priniesol denník der Standard. Odvolal sa na ...Zdieľať
122649516_731578370769788_3760648225608596895_n 676x451 24.11.2020 (Webnoviny.sk) - Registrácia hostí pred vstupom do gastronomických zariadení porušuje právo na súkromie. Rozhodol o tom rakúsky úrad na ochranu osobných údajov. Informáciu priniesol denník der Standard. Odvolal sa na rozhodnutie, ktoré zatiaľ nie je právoplatné.


Reštaurácie, bary a kaviarne v Rakúsku musia ručne alebo elektronicky evidovať osobné údaje svojich návštevníkov. Pravosť údajov personál nekontroluje, ľudom, ktorí ich neposkytnú, by ale mali odoprieť vstup.

Sťažnosť na úrad podal nemenovaný zákazník. Úrad pre ochranu osobných údajov konštatoval, že požadované informácie súvisia so zdravím. Zákazníci síce majú poskytnúť iba svoje meno a telefónne číslo alebo mailovú adresu, úrady však tieto informácie získavajú v kontexte trasovania osôb nakazených koronavírusom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Registrácia zákazníkov reštaurácií v Rakúsku porušuje právo na súkromie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj predaj vianočných kaprov má svoje pravidlá. Šéf veterinárov radí, na čo si dávať pozor
<< predchádzajúci článok
Zrejme si hľadá ďalšiu zámienku na ukončenie premiérovania, reaguje SaS na slová Matoviča

Registrácia zákazníkov reštaurácií v Rakúsku porušuje právo na súkromie - diskusné fórum čitateľov