31. decembra 2006

Rekordné 14. víťazstvo Davosu na Spenglerovom pohári

Hokejisti domáceho HC Davos sa stali víťazmi 80. ročníka najstaršieho európskeho turnaja o Spenglerov pohár. V tradičnom silvestrovskom finále si švajčiarsky tím poradil s výberom Kanady po boji 3:2 a ...

DAVOS 31. decembra (WEBNOVINY) - Hokejisti domáceho HC Davos sa stali víťazmi 80. ročníka najstaršieho európskeho turnaja o Spenglerov pohár. V tradičnom silvestrovskom finále si švajčiarsky tím poradil s výberom Kanady po boji 3:2 a rekordný 14-krát vybojoval trofej. Kanaďania, ktorých viedol známy Pat Quinn, mali výborný nástup do finálového súboja a už po deviatich minútach viedli 2:0. Domáci zásluhou LeBlanca znížili a v záverečnej tretine výsledok definitívne otočili, keď víťazný gól strelil v 49. min pri hre štyroch proti štyrom Andreas Ambühl. Davos sa z víťazstva tešil naposledy pred dvoma rokmi. Kanaďania neuspeli v druhom finále Spenglerovho pohára v rade. Do All Star tímu 80. ročníka Spenglerovho pohára sa dostali brankár Konstantin Barulin z Chimiku Moskovská oblasť, obrancovia Nick Naumenko (HC Davos) a Jarno Kultanen (Mora IK) a útočníci Michel Riesen (HC Davos), Pavel Brendl (Mora IK) a Alexandre Daigle (HC Davos). Za najužitočnejšieho hráča turnaja vyhlásili Michela Riesena z Davosu.

Výsledok - finále Spenglerovho pohára v Davose:
Výber Kanady - HC Davos 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Góly: 6. Scalzo (Pittis), 9. Doig (Herperger, Roest) - 14. Leblanc (Rizzi), 43. Somervuori (Ambühl, Reto von Arx), 49. Ambühl.
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Reiber - Wirth, Wehrli (všetci Švajč.), 7080 divákov (vypredané)

Konečné poradie: 1. HC Davos, 2. Výber Kanady, 3. Mora IK, 4. Chimik Moskovská oblasť, 5. Eisbären Berlín