26. augusta 2008

Remíza Artmedie, sympatická rozlúčka s Weissom

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna FC Artmedia Petržalka remizovali v utorňajšom odvetnom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2008/09 s talianskym veľkoklubom Juventus Turín 1:1 (1:1). Skóre ...

BRATISLAVA 26. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna FC Artmedia Petržalka remizovali v utorňajšom odvetnom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2008/09 s talianskym veľkoklubom Juventus Turín 1:1 (1:1). Skóre duelu otvoril na Tehelnom poli už v 13. min nádhernými nožničkami Fodrek po centri Obžeru, o dvanásť minút neskôr vyrovnal hlavou Amauri. Juventus mal podľa očakávania viac z hry, no domáci predviedli pred slušne zaplnenými tribúnami sympatický, bojovný a oduševnený výkon a pripravili príjemnú rozlúčku pre svojho doterajšieho kormidelníka Vladimíra Weissa. Štyridsaťtriročný kouč po dueli s Juventusom končí na lavičke Artmedie a odteraz sa naplno sústredí len na prácu v slovenskej reprezentácii. Napriek neúspechu v dvojzápase so “starou dámou”, ktorá sa po dvojročnej prestávke opäť predstaví v skupinovej fáze Ligy majstrov, sa ani pre Artmediu ešte nekončí účinkovanie v tohtosezónnej edícii európskych pohárových súťaží. Petržalčania budú pokračovať v 1. kole Pohára UEFA 2008/09, svojho súpera sa úradujúci držiteľ slovenského double dozvie v piatok 29. augusta. Výsledok: FC Artmedia Petržalka (SR) - Juventus Turín (Tal.) 1:1 (1:1) - prvý zápas: 0:4, do skupinovej fázy LM 2008/09 postupuje Juventus Turín Góly: 13. Fodrek - 25. Amauri, ŽK: 51. Saláta - 44. Camoranesi, 49. Marchisio, rozhodovali: Medina Cantalejo - Guadamuro, Perez (všetci Šp.), 13 451 divákov Petržalčania nastúpili na odvetu na Tehelnom poli bez prílišného rešpektu a s vedomím, že po prehre 0:4 v prvom dueli už nemajú čo stratiť. V 5. min využili zaváhanie hosťujúcej obrany Obžera s Pospěchom, no český legionár nestihol vystreliť. Na opačnej strane po uplynutí úvodnej desaťminútovky pohrozil hlavou nepresne Legrottaglie a Nedvěd strieľal ľavačkou len do bočnej siete. V 13. min vyšla Artmedii nádherná akcia - na pravej strane Kozák vysunul Obžeru, ktorého center poslal Fodrek nádhernými nožničkami do siete bezmocne sa prizerajúceho Buffona - 1:0. Už o ďalšie dve minúty mohlo byť vyrovnané, keď Amauri hlavou opečiatkoval pravú žrď Kamenárovej bránky. V 17. min sa za obranu domácich dostal Iaquinta, ktorého Salátom jemne tečovanú strelu vyrážal gólman Artmedie so šťastím nohami. Po priamom kope Petržalčanov sa o individuálnu akciu pokúsil aj Pedro Anderson, no “špicákom” zakončil nepresne. V 25. min Nedvěd posadil vynikajúci center na hlavu aktívneho Amauriho a Kamenár bol bez šance - 1:1. Po polhodine hry sa mohli Turínčania ujať vedenia, Camoranesiho strieľaný center však stihol “upratať” do bezpečia Čišovský. Juventus v týchto momentoch prebral iniciatívu, ale nedokázal z nej nič vyťažiť. V závere prvého dejstva zaujal ešte prienik Obžeru, nevydarený pokus o signál v podaní Fodreka či priamy kop toho istého hráča, no zmenu skóre to neprinieslo. Po polčasovej prestávke vyplnenej ekvilibristickými kúskami s loptou v podaní 15-ročného talentovaného mladíka z Dunajskej Stredy začali opäť aktívnejšie hostia. Kamenára najskôr vystrašil v 49. min nepríjemnou strelou Marchisio a o tri minúty neskôr aj Legrottaglie hlavou. Na opačnej strane pekne prenikol do šestnástky Čišovský, po ktorom prevzal štafetu Obžera, Kozák však následne nevystrelil podľa svojich predstáv. V 58. min si potlesk tribún vyslúžil za svoje sólo cez trištvrte ihriska Obžera. Pred uplynutím hodiny hry si priestor v domácej šestnástke vytvoril Nedvěd, jeho strela tesne minula pravú žrď. V ďalších minútach tempo hry mierne upadlo, hra sa odvíjala medzi šestnástkami. Juventus bol spokojný s postupom do skupinovej fázy a Petržalčanom na väčšiu aktivitu už nezostali sily. V 88. min striedajúci Cléber Nascimento vyzvŕtal Grygeru, no po tvrdej strele Halenára potvrdil svoju extratriedu Buffon a nepovolil zmenu skóre. Artmedia si pripísala veľmi cennú remízu s jedným z európskych veľkoklubov a dôstojne sa tak rozlúčila s trénerom Vladimírom Weissom, pre ktorého to bol posledný duel na lavičke Petržalky. SITA