16. októbra 2006

Ronaldinhova forma stúpa, Chelsea poslal dvojgólovú vizitku

Až nedeľný šláger 6. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže medzi FC Barcelona a FC Sevilla umlčal kritikov aktuálnej formy dvojnásobného najlepšieho hráča planéty Ronaldinha. Súboj ...

MADRID 16. októbra (WEBNOVINY) - Až nedeľný šláger 6. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže medzi FC Barcelona a FC Sevilla umlčal kritikov aktuálnej formy dvojnásobného najlepšieho hráča planéty Ronaldinha. Súboj držiteľov dvoch najcennejších pohárov vo futbalovej Európe pre víťazov Ligy majstrov a Pohára UEFA sa zmenil na strelecký koncert brazílskeho útočníka, ktorý dokázal nahradiť svojho zraneného kamerunského kolegu Samuela Eto´a a strelil na Nou Campe dva z troch gólov domácich (3:1). "Krok za krokom sa zlepšujem. Dobre si uvedomujem, že posledných pár týždňov som nespĺňal očakávania, ktoré majú ľudia voči najlepšiemu futbalistovi roka," povedal po zápase Ronaldinho. Práve jeho strelecké zásahy v kombinácii so zaváhaním druhej Valencie na ihrisku Celty Vigo (2:3) poskytli úradujúcemu španielskemu majstrovi trojbodový náskok na čele La Ligy. "Ronaldinhove kvality nám v tomto zápase veľmi pomohli," potvrdil spokojný tréner domácich Frank Rijkaard, ktorý musel v uplynulých dňoch viackrát obhajovať Ronaldinhovu pozíciu v mužstve a na margo vývoja ligovej súťaže, keď v madridskom derby prehral v sobotu aj Real s Getafe (0:1), dodal: "Real Madrid, Valencia aj Sevilla možno v tomto kole prehrali, ale ešte je stále pred nami dlhá cesta do cieľa." Ako prví sa z gólu mohli radovať hostia, hlavička obrancu Juliena Escudeho v 24. min však skončila v barcelonskej sieti iba zásluhou faulu na Thiaga Mottu. Práve Escude už o štyri minúty neskôr stiahol v šestnástke na trávnik Bellettiho a Ronaldinho sa z bieleho bodu nemýlil. Tradíciu z vlaňajšej sezóny neporušil kanonier Sevilly Frederic Kanoute, keď osem minút pred prvým odchodom do kabín vyrovnal a nadviazal na svoj decembrový gólový úspech z Nou Campu (1:2). Ešte pred prestávkou však prišla odpoveď Ronaldinha, na ktorého strelu z priameho kopu umiestnenú pod hornú žrď bol brankár Andres Palop prikrátky. Brazílska hviezda zápasu opustila ihrisko sprevádzaná pri striedaní aplauzom vypredaného 90-tisícového publika, čo sa nedalo povedať o kormidelníkovi hostí Juanovi Ramosovi, ktorý pre protesty proti výroku čiarového rozhodcu videl červenú kartu. Víťazstvo Kataláncov, ktoré znamenalo nielen klubový rekord v neporaziteľnosti na začiatku sezóny, ale aj úspešnú odvetu za prehru so Sevillčanmi v európskom Superpohári (0:3), pečatil desať minút pred záverom Argentínčan Lionel Messi. Holandskému trénerovi navyše vyšiel odvážny ťah, keď nechal odpočívať Deca a na hrote útoku od začiatku nastúpil namiesto Javiera Saviolu Islanďan Eidur Gudjohnsen. Ušetrené sily sa môžu v náročnom týždni zísť. V stredu čaká obhajcu prestížny súboj Ligy majstrov s FC Chelsea, v nedeľu je na programe veľké španielske ligové derby s Realom Madrid.