Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. augusta 2018

Rumuni žijúci v zahraničí protestujú v Bukurešti proti vládeČasť z troch miliónov Rumunov žijúcich v zahraničí tvrdí, že odišli pre korupciu, nízke mzdy a nedostatok príležitostí.Zdieľať
Časť z troch miliónov Rumunov žijúcich v zahraničí tvrdí, že odišli pre korupciu, nízke mzdy a nedostatok príležitostí. Foto: TASR/AP
Bukurešť 10. augusta (TASR) - Stovky Rumunov, ktorí žijú v zahraničí, sa v piatok zhromaždili na protivládnom proteste v rumunskom hlavnom meste Bukurešť. Vyzvali ľavicovú vládu, aby odstúpila, a žiadali aj predčasné voľby. Informovala o tom tlačová agentúra AP.


Niektorí z týchto emigrantov prešli cez celú Európu, aby sa na demonštrácii zúčastnili. Zhromaždení sú nahnevaní na to, ako je Rumunsko spravované. Časť z troch miliónov Rumunov žijúcich v zahraničí tvrdí, že odišli pre korupciu, nízke mzdy a nedostatok príležitostí.

Protestujúci pred vládnymi úradmi v Bukurešti mávali vlajkami Rumunska a Európskej únie a skandovali "(Chceme) Spravodlivosť, nie korupciu!". Podľa očakávania sa k spomínaným stovkám ľudí v piatok večer pridajú veľké počty ďalších demonštrantov.

Od roku 2016, keď dostali k moci sociálni demokrati z PSD, Rumuni pravidelne protestujú proti vládnym snahám zaviesť nové zákony, ktoré podľa kritikov oslabujú boj krajiny proti korupcii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EÚ poskytne Bosne novú finančnú pomoc na riadenie migrácie
<< predchádzajúci článok
D. Trump: USA zdvojnásobia clá na tureckú oceľ a hliník

Rumuni žijúci v zahraničí protestujú v Bukurešti proti vláde - diskusné fórum čitateľov