Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2021

Rusi zadržali ukrajinského diplomata, v Petrohrade mal získavať utajené informácieaktualizované 17. apríla 2021, 15:05 Ruské úrady zadržali ukrajinského diplomata pre údajné získavanie utajených informácií. Federálna bezpečnostná ...Zdieľať
gettyimages 1126702105 676x451 17.4.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 17. apríla 2021, 15:05


Ruské úrady zadržali ukrajinského diplomata pre údajné získavanie utajených informácií. Federálna bezpečnostná služba (FSB) v sobotu informovala, že ukrajinského konzula v Petrohrade Alexandra Sosoňuka v piatok vzali do väzby.

Stalo sa tak počas stretnutia s Rusom, v rámci ktorého získal „informácie utajovanej povahy obsiahnuté v databázach orgánov činných v trestnom konaní a FSB“. Vyhlásenie FSB, o ktorom informovali ruské tlačové agentúry, neobsahovalo ďalšie detaily.

Hovorca ukrajinského ministerstva zahraničia informoval, že Sosoňuka už prepustili z väzby a nachádza sa na ukrajinskej diplomatickej pôde. Ukrajina podľa jeho slov pripravuje reakciu, podrobnosti ale neuviedol. Zatiaľ nie je jasné, či Rusko diplomata vyhostí.

Diplomata zadržali v čase zvyšujúceho sa napätia medzi Ruskom a Ukrajinou pre rozmiestňovanie ruských vojsk pozdĺž hranice s ukrajinským Donbasom, ktorý majú pod kontrolou Ruskom podporovaní separatisti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi zadržali ukrajinského diplomata, v Petrohrade mal získavať utajené informácie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Traja astronauti sa vrátili zo stanice ISS na Zem, vo vesmíre strávili pol roka (video)
<< predchádzajúci článok
Pre osoby s potvrdením o prekonaní COVID-19, ktorý nie je starší ako 180 dní, neplatí zákaz vychádzania

Rusi zadržali ukrajinského diplomata, v Petrohrade mal získavať utajené informácie - diskusné fórum čitateľov