Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. novembra 2020

Ruská vojnová loď prenasledovala americký torpédoborec, hrozila mu aj nárazomRusko informovalo, že jedna z jeho vojnových lodí v utorok chytila a prenasledovala torpédoborec amerického námorníctva. Dôvodom bol vstup do ruských teritoriálnych vôd v Japonskom mori. Informuje o tom ...Zdieľať
japan_navy_ship_collision_35064 8fa6809075874d3ba5189ad0e95e1c3b 676x451 25.11.2020  - Rusko informovalo, že jedna z jeho vojnových lodí v utorok chytila a prenasledovala torpédoborec amerického námorníctva. Dôvodom bol vstup do ruských teritoriálnych vôd v Japonskom mori. Informuje o tom spravodajský portál BBC.


Moskva obvinila loď USS John S. McCain, že sa v Zálive Petra Veľkého pohybovala dva kilometre za námornou hranicou, a vyhrážala sa, že narazí do americkej lode. Tá následne podľa Ruska oblasť opustila.

Americké námorníctvo poprelo akýkoľvek priestupok a uviedlo, že nedošlo k vyhosteniu žiadnej jeho lode. "Vyhlásenie Ruskej federácie je nepravdivé," uviedol poručík Joe Keiley, hovorca 7. flotily amerického námorníctva.

Podľa ruského ministerstva obrany však jeho torpédoborec tichomorskej flotily Admiral Vinogradov prostredníctvom medzinárodného komunikačného kanála varoval americkú loď pred možnosťou narazenia a vyhostenia votrelca z teritoriálnych vôd.

Podobné námorné udalosti sú pomerne zriedkavé, aj keď torpédoborec Admiral Vinogradov sa už vlani takmer zrazil s americkým krížnikom vo Východočínskom mori. Rusko a USA si potom navzájom pripisovali vinu z tohto incidentu. USS John S. McCain bol zasa v roku 2017 účastníkom kolízie s ropným tankerom pri Singapure, pri ktorej zahynulo desať námorníkov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská vojnová loď prenasledovala americký torpédoborec, hrozila mu aj nárazom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poézia na miestach, kde by ste ju nečakali
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd bude zasadať v kauze Kočnerových zmeniek, zverejnili termíny pojednávaní

Ruská vojnová loď prenasledovala americký torpédoborec, hrozila mu aj nárazom - diskusné fórum čitateľov