08. augusta 2013

Rybáriková už do štvrťfinále dvojhry v Toronte, Bartoliová skrečovala

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková Foto: TASR/AP
Toronto 8. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v kanadskom Toronte. Víťazka minulotýždňového podujatia vo Washingtone si v osemfinále poradila s wimbledonskou šampiónkou a siedmou nasadenou Francúzkou Marion Bartoliovou, ktorá zápas skrečovala za stavu 6:7 (5), 0:1 a 15:40.

Rybáriková natiahla svoju víťaznú sériu už na osem zápasov. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti víťazke súboja medzi najvyššie nasadenou Američankou Serenou Williamsovou a Belgičankou Kirsten Flipkensovou. Zverenka trénera Petra Hubera má v Toronte už istú prémiu 49.040 dolárov a 225 bodov do svetového rebríčka WTA: V jeho novom vydaní bude figurovať najvyššie v kariére.

Rybáriková prehrávala v úvode zápasu 0:2, následne však kontrovala rebrejkom a vyrovnala na 2:2. Za stavu 3:3 prišlo ku kurióznej situácii, keď Rybáriková požičala Bartoliovej jednu zo svojich rakiet. Francúzka dala svoje tenisové náčinie vypletačovi, lebo nebola spokojná so strunami a nemala poruke rezervnú raketu.. Rybáriková si v ďalších minútach po brejku v siedmom geme vybudovala náskok 5:3. Bartoliová síce následne otočila na 6:5, no Rybáriková si vynútila tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Po 80 minútach premenila hneď prvý setbal. Francúzka po strate úvodného dejstva evidentne nebola vo svojej koži, pôsobila čoraz vyčerpanejším dojmom a za stavu 0:1 a 15:40 zápas skrečovala. Rybáriková tak upravila vzájomnú bilanciu s Bartiliovou na 3:4