23. decembra 2012

Sacramento suspendovalo svoju najväčšiu hviezdu Cousinsa

Klub zámorskej basketbalovej NBA Sacramento Kings suspendoval na dobu neurčitú svoju najväčšiu hviezdu DeMarcusa Cousinsa za neprofesionálne správanie a poškodenie tímu. Športový šéf ...

demarcus cousins SACRAMENTO 23. decembra (WEBNOVINY) - Klub zámorskej basketbalovej NBA Sacramento Kings suspendoval na dobu neurčitú svoju najväčšiu hviezdu DeMarcusa Cousinsa za neprofesionálne správanie a poškodenie tímu.

Športový šéf Geoff Petrie to oznámil deň po piatkovom konflikte 22-ročného robustného pivota s koučom Keithom Smartom počas polčasovej pauzy zápasu na palubovke Los Angeles Clippers, v ktorom hostia prehrali 85:97.

Spomenutá škriepka a jej konzekvencie by mohli urýchliť črtajúci sa odchod problematického hráča do iného klubu. Najväčšia hviezda Kings mala so 48-ročným koučom takú ostrú slovnú výmenu, že nadriadený mu prikázal zostať v šatni.

Cousins nazbieral v I. polčase predmetného duelu 9 bodov a 5 doskokov. "Cez prestávku som urobil chybu. Čo sa však udeje v šatni, zostáva v nej," povedal Cousins, ktorý má v sezóne 2012/2013 priemer 16,6 bodu a 9,5 doskoku na zápas. Hráčom Sacramenta je od júla 2010.