13. marca 2015

Sagan druhý v 3. etape Tirreno-Adriatico

Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi v piatok tesne ušlo víťazstvo v tretej etape pretekov Tirreno-Adriatico, keď v záverečnom špurte obsadil druhú priečku. Jazdca stajne Tinkoff-Saxo ...

sagan

Arezzo 13. marca - Slovenský cyklista vo farbách tímu Tinkoff-Saxo Peter Sagan obsadil 2. miesto v piatkovej 3. etape pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Casciny do Arezza a merala 203 km.

Víťazom sa stal v špurtérskom dojazde do kopca Belgičan Greg van Avermaet z tímu BMC, ktorý dosiahol víťazný čas 4:58:17 h. Tretí skončil Čech Zdeněk Štybar z tímu Etixx - Quick-Step. V priebežnej celkovej klasifikácii je Sagan druhý o dve sekundy za Van Avermaetom.

Saganovi pomohol v posledných kilometroch v úzkych uličkách Arezza jeho tímový kolega Daniele Bennati. V záverečnom stúpaní útočil z tretej-štvrtej pozície a napokon to stačilo na 2. miesto.

Slovenský cyklista vstúpil do 3. etapy z druhého miesta priebežnej celkovej klasifikácie a zároveň s ambíciou oživiť spomienky na minulý rok, keď na Tirreno-Adriatico triumfoval práve v 3. etape.