26. júna 2022

Sagan je opäť majstrom Slovenska, na spojenom šampionáte s Čechmi skončil celkovo siedmy

Slovenský cyklista Peter Sagan obhájil titul majstra Slovenska v cestných pretekoch s hromadným štartom. Na ...

277105680_525686282253931_2467231956729280872_n e1656244882158 676x446 26.6.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský cyklista Peter Sagan obhájil titul majstra Slovenska v cestných pretekoch s hromadným štartom. Na spojených majstrovstvách Česka a Slovenska v českej Mladej Vožici obsadil celkovo siedme miesto.

Tridsaťdvaročný Žilinčan zdolal na trati dlhej 197,2 kilometra v slovenskom súboji Lukáša Kubiša, tretí skončil Martin Svrček. Pre trojnásobného majstra sveta je to ôsmy slovenský titul v kariére.

Celkovým víťazom pretekov sa stal domáci pretekár Matěj Zahálka, ktorý získal právo na jeden rok nosiť dres českého majstra. Druhý za ním skončil Jan Bárta a tretí Adam Ťoupalík.

V prvej desiatke prišli do cieľa okrem Sagana len českí cyklisti. Pred slovenským majstrom skončili aj štvrtý Michael Boroš, piaty Jan Hirt a šiesty Petr Vakoč.

Zdroj: Webnoviny.sk - Sagan je opäť majstrom Slovenska, na spojenom šampionáte s Čechmi skončil celkovo siedmy © SITA Všetky práva vyhradené.