Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

07. júna 2020

Satelity sledujú dopady koronakrízy, zameriavajú sa aj na dôležité ekologické parametreDopady koronakrízy monitoruje zhora nová európska platforma. Satelitné dáta využíva na zisťovanie dôsledkov obmedzení na regionálnej a globálnej úrovni, ako aj zmien po ich uvoľnení. Nástroj ...Zdieľať
gettyimages 1135995821 676x380 7.6.2020  - Dopady koronakrízy monitoruje zhora nová európska platforma. Satelitné dáta využíva na zisťovanie dôsledkov obmedzení na regionálnej a globálnej úrovni, ako aj zmien po ich uvoľnení.


Nástroj zvaný Rapid Action Coronavirus Earth (RACE), ktorý iniciovala Európska komisia (EK) a Európska vesmírna agentúra (ESA), sleduje predovšetkým dôležité ekologické parametre, ako sú zmeny kvality ovzdušia či vody, a tiež hospodárske a ľudské aktivity ako priemysel, výstavbu, dopravu či poľnohospodársku produktivitu.

Na vyhodnotení dát zo satelitov Sentinel v rámci programu pre pozorovanie Zeme Copernicus sa podieľa umelá inteligencia a nové programy na analýzu dát.

"Dáta z vesmíru majú pre podporu krízového manažmentu počas pandémie koronavírusu rozhodujúci význam," uviedol v tejto súvislosti Josef Aschbacher z ESA. Zároveň vyjadril nádej, že program bude pokračovať aj po pandémii.


Zdroj: Webnoviny.sk - Satelity sledujú dopady koronakrízy, zameriavajú sa aj na dôležité ekologické parametre © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spevák Sir Tom Jones oslavuje 80. narodeniny
<< predchádzajúci článok
Audiovizuálny fond rozdelí kinám takmer 600-tisíc eur, podporí aj propagáciu slovenských filmov

Satelity sledujú dopady koronakrízy, zameriavajú sa aj na dôležité ekologické parametre - diskusné fórum čitateľov