20. októbra 2014

Serena si po výhre nad Ivanovičovou nad takmer vykričala hlasivky

Tenistka Serena Williamsová

Tenistka Serena Williamsová Foto: TASR/AP
Singapur 20. októbra (TASR) - Americká tenistka Serena Williamsová úspešne vykročila za víťazným hetrikom na MS WTA Tour. V úvodnom zápasy ženského Masters v Singapure zdolala v červenej skupine ako nasadená jednotka turnajovú sedmičku Srbku Anu Ivanovičovú za 78 minút v dvoch setoch 6:4, 6:4.

Prechádzajúce dva tituly získala na koncoročnom vrchole sezóny v Istanbule. Mladšej zo sestier Williamsových vyšiel úvod zápasu s Ivanovičovou a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 4:1. Srbka síce následne vyrovnala na 4:4, no koncovka prvého setu patrila Serene Williamsovej. Aj o osude druhého dejstva rozhodol brejk Američanky v desiatom geme.

"Z úspešného vstupe do turnaja mám veľkú radosť, práve pre takéto zápasy hrám tenis. Chcem sa poďakovať singapurským fanúšikom za podporu, boli skvelí. Ana hrala veľmi dobre a pri jej stopbaloch som musela poriadne zabojovať. Toľko som sa po víťazných fiftínoch povzbudzovala, až som takmer prišla o hlasivky," povedala obhajkyňa titulu v prvom interview priamo na kurte.