Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. júla 2021

Shakiru v Španielsku vyšetrujú pre údajné daňové úniky, sudca odporučil procesSudca v Španielsku vyšetrujúci údajné daňové úniky kolumbijskej speváčkyZdieľať
spain_shakira_taxes_06237 416f6f4ffb154735b0a4181736f01254 676x486 29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Sudca v Španielsku vyšetrujúci údajné daňové úniky kolumbijskej speváčky Shakiry vo štvrtok odporučil, aby sa v tejto veci konal súdny proces. Podľa neho existujú dôkazy, že sa umelkyňa mohla vyhnúť jej daňovým povinnostiam v krajine.


Sudca Marco Juberías napísal, že jeho trojročné vyšetrovanie dospelo k záveru, že existujú „dostatočné dôkazy o zločinnosti“, aby sa prípad mohol dostať pred súd. Voči rozhodnutiu sa možno odvolať.

Prokurátori v decembri 2018 obvinili speváčku, že v rokoch 2012 až 2014 nezaplatila na daniach v Španielsku 14,5 milióna eur. Interpretka podľa nich v danom období uvádzala ako jej oficiálne bydlisko Bahamy, v skutočnosti však žila po väčšinu daného obdobia v Španielsku so svojím partnerom, španielskym futbalistom Gerardom Piquém.

Štyridsaťštyriročná interpretka pri výpovedi v roku 2019 poprela previnenie. Jej firma pre styk s verejnosťou uviedla, že akonáhle ju daňový úrad informoval o dlhu, okamžite zaplatila svoj dlh.

Shakira čelí možnej pokute a dokonca aj trestu odňatia slobody. Sudca však môže prvopáchateľom odpustiť väzenie, ak sú odsúdení na menej ako dva roky za mrežami.


Zdroj: Webnoviny.sk - Shakiru v Španielsku vyšetrujú pre údajné daňové úniky, sudca odporučil proces © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Práca slovenských ženistov sa stala symbolom spoľahlivosti a kvality, zaznelo počas návštevy Naďa na Cypre
<< predchádzajúci článok
Poskytovanie peňažných príspevkov na kompenzáciu dôsledkov ŤZP sa má zmeniť

Shakiru v Španielsku vyšetrujú pre údajné daňové úniky, sudca odporučil proces - diskusné fórum čitateľov