28. marca 2009

Skalica postúpila do finále

Hokejisti HK 36 Skalica zvíťazili v sobotňajšom rozhodujúcom stretnutí semifinále Slovnaft extraligy na ľade bratislavského Slovana 3:2 a po víťazstve v sérii 4:3 na zápasy si po prvý raz v klubovej ...

BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti HK 36 Skalica zvíťazili v sobotňajšom rozhodujúcom stretnutí semifinále Slovnaft extraligy na ľade bratislavského Slovana 3:2 a po víťazstve v sérii 4:3 na zápasy si po prvý raz v klubovej histórii zahrajú finále o slovenský majstrovský titul. O súperovi Skalice vo finálovej sérii sa rozhodne v nedeľu v Košiciach, kde sa bude hrať rovnako siedmy a rozhodujúci zápas semifinálovej série medzi HC Košice a HKM Zvolen. Bratislavčania odohrali historicky 14. semifinálovú sériu a zaknihovali 6. prehru. "Záhoráci" určite vylepšia svoje najlepšie umiestnenie v slovenskej najvyššej súťaži, ktorým bolo doteraz 3. miesto (sezóny 1998/99 a 2007/08).

HC Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 2:3 (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1) - konečný výsledok série: 3:4

Góly: 47. Kropáč (Lažo, Vaic), 58. Kuľha (Lipiansky) - 44. T. Višňovský (J. Mikúš, Hranáč), 57. Pašek (Zálešák, Škadra), 70. Pálffy (Mikúš)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, D. Konc - M.Novák, Gajan, 8025 divákov

Oba tímy začali opäť zo zabezpečených obrán. Skalica sa vďaka úvodnému vylúčeniu Lipianskeho už v 2. min dostala do tlaku a opticky v prvej polovici I. tretiny dominovala. Slovanisti pritlačili Skalicu až počas vylúčenia Šátka, a keď k nemu na trestnú lavicu doputoval aj Školiak, domáci mali dokonca 18 sekundovú výhodu o dvoch hráčov, no bez gólového efektu. Čisté šance prišli až v závere. Najprv korčuľoval Uram sám na Rybára, no prestrelil bránku. V 17. min hákoval Bohunický Zálešáka pri brejku a rozhodcovia nariadili tresné strieľanie. Kanonierovi Pálffymu však bekhendový blafák do pravej strany Hovi famózne lapačkou zlikvidoval. V 18. min po chybe jedného zo skalických bekov strieľal spomedzi kruhov Döme a jeho strela sa obtrela o pravú žŕdku Rybárovej bránky. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej tretine. V 24. min Hujsa faulovaný Zálešákom nastrelil žrď Rybárovej bránky, z nasledujúcej presilovky sa však domáci nepresadili. V 29. min Mikúš prešiel do pásma "belasých" a pomedzi Štajnochove nohy nebezpečne vystrelil na Hoviho. O 5 minút neskôr Kukumberg prešiel s pukom celé klzisko, obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, no Rybárova hokejka bola v poslednej chvíli na svojom mieste. Diváci sa tak dočkali gólov až v záverečnom dejstve. Ten prvý však nepotešil domácich divákov. V 44. min pri Kováčikovom vylúčení sa po ľavej strane prekľučkoval útočným pásmom domácich Mikúš, krížnou prihrávkou našiel vpravo Višňovského, ktorý strelou bez prípravy otvoril skóre zápasu. Radosť hostí však trvala len 3 minúty. Po rýchlej akcii domácich strieľal Vaic, skalický gólman jeho strelu vyrazil pred seba, Vaic nastrelil žŕdku Rybárovej brány a puk voľne ležiaci v bránkovisku aj napriek úpornej snahe Ďuráka dorazil do siete na dvakrát Kropáč - 1:1. V 48. min pri vylúčení Gründlinga síce dopravil do skalickej bránky puk Uram, ale rozhodcovia dobre postrehli, že mu predchádzala prihrávka rukou na ľade ležiaceho Výborného. Presilovka dostala hostí opäť na koňa. Pri vylúčení kapitána domácich Vaica sa 185 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby presadil pred Hovim Pašek, ktorého pekne našiel od pravého mantinelu Zálešák.O 42 sekúnd však bolo opäť vyrovnané. Po Lipianskeho buly sa v kruhu na vhadzovanie najlepšie zorientoval Kuľha, pretlačil sa s pukom až pred Rybára a na dvakrát dostal puk za jeho chrbát - 2:2. V predĺžení hrali obe mužstvá opatrne snažiac sa neurobiť chybu, ktorá by defitinívne rozhodla o postupe a vypadnutí. Päťdesiat sekúnd pred koncom najproduktínvejší hráč extraligy Pálffy svojím jubilejným 60. gólom v sezón nakoniec rozhodol o postupe Skalice.