04. augusta 2009

Slováci si poradili so Švajčiarmi na Summer Hockey Challenge

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila vo svojom úvodnom stretnutí na turnaji U20 Summer Hockey Challenge v Púchove nad rovesníkmi zo Švajčiarska po boji 6:4. Slováci nemali síce ...

PÚCHOV 4. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila vo svojom úvodnom stretnutí na turnaji U20 Summer Hockey Challenge v Púchove nad rovesníkmi zo Švajčiarska po boji 6:4. Slováci nemali síce najlepší vstup do stretnutia, keď po prvej tretine prehrávali 0:2, ale II. tretina bola z ich strany veľmi dobrá. Libor Hudáček, ktorý nedávno prestúpil zo Spišskej Novej Vsi do Slovana Bratislava, troma presnými prihrávkami na hokejky svojich spoluhráčov naštartoval mužstvo k obratu. Slováci dali za 20 minút 5 gólov a dostali sa do vedenia, ktoré si v záverečnej tretine udržali. Ďalší zápas odohrá slovenská dvadsiatka v stredu o 17.30 h, jej súperom bude reprezentácia Česka.

Slovensko "20" - Švajčiarsko "20" 6:4 (0:2, 5:1, 1:1)
Góly: 25. Ján Sýkora (Jaborník, L. Hudáček), 28. Rais (L. Hudáček), 28. Vandas (L. Hudáček), 32. Rais (Grošaft, Gašparovič), 37. M. Bakoš (Jankovič), 59. J. Gašparovič (Lisoň) - 12. a 46. Niederreiter, 3. A. Berger, 33. McGregor
Vylúčení: 10:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Rudý – Horínek, Orolin, 204 divákov
Zostava SR „20“: Kristín - Jankovič, Slimák, Rais, Jaborník, T. Devečka, Šiška, Daniška, Vojsovič - Vandas, L. Hudáček, Ján Sýkora - Gašparovič, Grošaft, M. Bakoš - Uhnák, Mlynarovič, Lisoň - Lapšanský, A. Šťastný, Šišovský