27. decembra 2006

Slováci začali prehrou, Kanaďania opäť vyhrali

Druhý hrací deň na majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov vo švédskych mestách Mora a Leksand priniesol druhé víťazstvo obhajcov titulu z Kanady, ale prekvapujúco aj druhý úspech ...

MORA / LEKSAND 27. decembra (WEBNOVINY) - Druhý hrací deň na majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov vo švédskych mestách Mora a Leksand priniesol druhé víťazstvo obhajcov titulu z Kanady, ale prekvapujúco aj druhý úspech nemeckého nováčika. Nemci si po Američanoch poradili v A-skupine aj so Slovákmi, keď v Leksande zvíťazili 4:2 (2:1, 0:1, 2:0). Slovensko prestrieľalo vo svojej šampionátovej ouvertúre súpera pomerom 31:17, ale na prvé body to nestačilo. Prvými slovenskými strelcami na turnaji boli Juraj Mikúš a Michal Korenko. "Na tlak a šance sme určite vyhrali, no hokej sa hrá na góly a tých sme dali menej. V zápase sme mali dva veľmi nevydarené úseky hry. V prvej tretine sme dostali dva góly, no ešte sme to dokázali otočiť. Po zbabranom úvode tretej časti sme sa už ale vzchopiť nedokázali," komentoval tréner SR Ján Jaško.

V druhom súboji A-skupiny zvíťazila v zámorskom derby v More Kanada nad tímom USA 5:3 (2:0, 1:2, 2:1). Obhajcovia titulu z posledných dvoch rokov viedli na začiatku druhej tretiny už 3:0. Američania sa predčasne nevzdali a v ďalšom priebehu znížením na 2:3 aspoň sčasti zdramatizovali vývoj zápasu. Záver však opäť patril "javorovým listom", ktorých druhé víťazstvo na turnaji poistil dvoma gólmi v posledných dvoch minútach zápasu Darren Helm.
V B-skupine sa hral v stredu len jeden zápas. Reprezentácia Švajčiarska v ňom zvíťazila nad Bieloruskom 4:1 (0:1, 2:0, 2:0). V Matsson Arene Bielorusi nedokázali zopakovať skvelý výkon z utorka, keď zdolali prekvapujúco Fínov 4:3. Napriek tomu zástupca ruskej školy do polovice zápasu viedol po zásahu Staša 1:0. Potom však Švajčiari v rozpätí 32 sekúnd presnými zásahmi Simeka a Lemma otočili skóre vo svoj prospech a napokon zvíťazili 4:1.

Stredajší súhrn z MS do 20 rokov:

A-skupina (Mora):
Kanada - USA 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
Góly: 15. Downie, 18. Pyatt, 22. a 50. Toews - 23. Johnson, 27. Carman, 54. Sweatt
rozhodovali: Kurmann (Švajč.) - Blumel (ČR) a Takula (Švéd.), 3539 divákov

Leksand:
Slovensko - Nemecko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 12. Mikúš (Brňák, Buc), 26. Korenko (Skokan, Bartánus) - 4. Ondruschka (Schütz, Gawlik), 9. Schütz, 44. Kramer (Gogulla), 45. Gawlik (Schütz).
Vylúčení: 6:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Charron (Kan.) - Ross (USA), Ulriksson (Švéd.), 495 divákov
zostava SR: Konrád - Brňák, Mihálik, Korenko, Gründling, Beňa, Magušin, Valach, Cuník - Drábek, Marcinko, Mikúš - Buc, Skokan, Bartánus - Themár, Bližňák, Rumpel - Mikula, Záborský, Šinkovič

Aktuálny stav:
1. Kanada 2 2 0 0 0 8:3 6
2. Nemecko 2 1 1 0 0 6:3 5
3. USA 2 0 0 1 1 4:8 1
4. Slovensko 1 0 0 0 1 2:4 0
5. Švédsko 1 0 0 0 1 0:2 0
(legenda: poradie, mužstvo, zápasy, výhry v riadnej hracej dobe/3 b., výhry po predĺžení alebo sam. nájazdoch./2 b., prehry po predĺžení alebo sam. náj./1 bod, prehry v riadnej hracej dobe/0 b., skóre, body)

B-skupina (Mora):
Švajčiarsko - Bielorusko 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 29. a 51. Simek, 30. Lemm, 41. Weber - 19. Staš, rozhodovali: Ritchie (USA) - Anisimov (Rus.), Schröter (Nem.), 954 divákov

1. Švajčiarsko 1 1 0 0 0 4:1 3
2. Rusko 1 1 0 0 0 3:2 3
3. Bielorusko 2 1 0 0 1 5:7 3
4. Fínsko 1 0 0 0 1 3:4 0
5. Česko 1 0 0 0 1 2:3 0
(legenda: poradie, mužstvo, zápasy, výhry v riadnej hracej dobe/3 b., výhry po predĺžení alebo sam. náj./2 b., prehry po predĺžení alebo sam. náj./1 bod, prehry v riadnej hracej dobe/0 b., skóre, body)