21. marca 2008

Slováci zdolali vo Varšave vicemajstrov sveta

Hádzanári Slovenska sa v piatok večer postarali vo Varšave o prekvapenie, keď v rámci prípravy na júnovú II. fázu kvalifikácie MS 2009 v Chorvátsku, v ktorej budú ich súpermi Slovinci, zdolali domácu ...

VARŠAVA 21. marca (WEBNOVINY) - Hádzanári Slovenska sa v piatok večer postarali vo Varšave o prekvapenie, keď v rámci prípravy na júnovú II. fázu kvalifikácie MS 2009 v Chorvátsku, v ktorej budú ich súpermi Slovinci, zdolali domácu reprezentáciu Poľska 33:29 (21:14). Zverenci trénera Zoltána Heistera nadviazali na kvalitný štvrtkový výkon z Lodže, kde v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta najtesnejším rozdielom 28:29 (15:13). Výsledok - piatok: Poľsko - Slovensko 29:33 (14:21) Slovákom sa na rozdiel od štvrtka úvod odvety vydaril a v 4. min vyhrávali 3:0. Poliakom sa v priebehu nasledujúcich desiatich minút síce podarilo vyrovnať na 8:8, ale to bolo z ich strany v I. polčase všetko. Zverenci trénera Heistera ovládli dianie na palubovke a v 22. min sa ujali vedenia 15:9. Ešte do prestávky narástol náskok hosťujúceho družstva na sedem gólov (21:14). Po zmene strán vicemajstri sveta zapli na vyššie obrátky a postupne sa začali doťahovať. V 40. min Poliaci prehrávali už len 23:24, necelú štvrťhodinu pred koncom bol po dlhom čase znovu stav nerozhodný (26:26). Vzápätí slovenskí hádzanári opäť získali vedenie (28:26, 29:27), ktoré už z rúk nepustili. Naopak, ešte sa im ho podarilo zvýšiť na konečných 33:29. SITA