23. novembra 2010

Slovan Bratislava postúpil do semifinále Slovenského pohára

Futbalisti Slovana Bratislava postúpili do semifinále Slovenského pohára. Vo ...

bez nazvu Odvetný zápas štvrťfinále Slovenského pohára: ŠK Slovan Bratislava - TJ Spartak MyjavaFoto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) - Futbalisti Slovana Bratislava postúpili do semifinále Slovenského pohára. Vo štvrťfinále zdolali v oboch zápasoch Spartak Myjava, po víťazstve na ihrisku súpera 1:0 uspeli aj v utorňajšej odvete, tentoraz 2:0. Slovan sa ujal vedenia v 14. min po presnom zásahu útočníka z Bosny a Hercegoviny Krešimira Kordiča, výsledok pečatil striedajúci Jan Králík v 87. min.

Slovenský pohár 2010/2011 - štvrťfinále (odveta):
ŠK Slovan Bratislava (CL) - TJ Spartak Myjava (II. liga) 2:0 (1:0) - prvý zápas 1:0
Góly: 14. Kordič, 87. Králík, ŽK: 80. Zverec (Myjava), rozhodovali: Fajčík - Chládek, Kubačka, 602 divákov

Slovan: Putnocký - Jánošík, Saláta, Dosoudil, Dobrotka - Štepanovský, Božič, F. Kiss, Žofčák (67. Ivana) - Šebo (46. M. Kuzma), Kordič (79. Králík)

Myjava: Solnička - Manák, Zverec, Černáček, Kumančík - Šarudi - P. Sládek (87. Žák), Kosík (75. B. Hesek), M. Dian, Kročian (73. Oríšek) - P. Straka

Obhajca Slovenského pohára o svojom postupe do semifinále aktuálnej pohárovej súťaže rozhodol už v prvej štvrtine odvetného stretnutia. V 14. min ušiel po krídle Šebo, ktorý ideálnou prihrávkou našiel voľného Kordiča a autor jediného gólu z prvého zápasu na Myjave bez problémov otvoril skóre. Vzápätí kapitán Myjavy Černáček odkopol loptu pred nabiehajúcim Kordičom. Ďalekonosná strela Žofčáka v 20. min z 25 m v Solničku v bránke hostí neprekvapila. V 26. min dvojica domácich obrancov Saláta a Dosoudil nepustila Kosíka do pokutového územia. V tej istej minúte Solnička musel ukázať svoje majstrovstvo po Kordičovej strele, keď so šťastím ju vytlačil na žrď. V 32. min si podobným spôsobom poradil aj s technickou strelou Žofčáka, ktorú odvrátil na rohový kop. V 38. min prízemnú prihrávku Šeba na voľného Štepanovského, Kumančík z päťky ponad vlastnú bránku poslal na rohový kop. Keď 5 minút pred koncom prvého polčasu Solnička chytil aj vysoký center Žofčáka, skóre prvého dejstva sa už nemenilo.

V úvodnej dvadsaťminútovke uzimených divákov zaujali dva strelecké pokusy. V 56. min napriahol spoza pokutového územia domáci Filip Kiss, ale jeho strela bránku tesne minula. O dve minúty neskôr predviedol to isté hosťujúci Kosík, ktorého pri streľbe bránil Saláta. V 66. min pohotový Zverec odkopol loptu pred nabiehajúcim Kordičom na rohový kop, ale slovanisti po jeho rozohraní z trmy-vrmy nič nevyťažili. Konečný výsledok stanovil v 87. min Králík vydarenou strelou spoza pokutového územia po samostatnej akcii.

Hlasy:
Karel Jarolím (tréner Slovana Bratislava): "Podľa mňa vývoj stretnutia ovplyvnil rýchly gól, ktorý sme dali už v 14. min. Boli sme v tomto zápase lepším mužstvom, kontrolovali sme hru a v stretnutí sme ukázali niekoľko sľubných gólových príležitostí, ktoré sme však aj vinou zle riešenej predfinálnej prihrávke nevyužili. V tomto meraní síl s mužstvom, ktoré vedie svoju súťaž po jesennej časti, bolo dobré, že sme nastúpili s dvoma klasickými útočníkmi. Prejavilo sa to pri spomínanom prvom góle, keď Filip Šebo veľmi dobre zvolil prihrávku na voľného Kordiča, čo bola ukážková akcia. Na dvoch útočníkov sme hrali aj v niektorých ligových zápasoch, no tam nám to natoľko nevychádzalo. Som rád, že po troch dueloch bez vsieteného gólu sa nám podarilo skórovať aj druhýkrát a definitívne rozhodnúť."

Ladislav Hudec (tréner Spartaka Myjava): "Na Slovan sme prišli s úmyslom dať gól a potrápiť trochu favorita, pretože prvé stretnutie sme prehrali iba 0:1 a to bol výsledok, s ktorým sa ešte dalo niečo urobiť. Vývoj zápasu ovplyvnil rýchly gól domácich, Šebo ukázal, v čom je jeho sila a Kordič to tiež dobre riešil. Našou nevýhodou bol fakt, že my sme už ukončili jesennú časť súťaže, hráči sa do zápasového tempa dostávali veľmi pomaly, čo bolo vidieť najmä v prvom polčase. Teší ma, že sme na Slovan neprišli iba brániť a stáť len na hranici pokutového územia a dokázali sme si vypracovať niekoľko šancí. Chceli sme zanechať v Bratislave dobrý dojem, myslím si, že sa nám to podarilo, 70 % mojich hráčov chodí totiž normálne do práce a futbal hrajú iba popri zamestnaní."

Spartak Trnava (CL) - MFK Ružomberok (CL) 3:0 (0:0) - prvý zápas 3:0, do semifinále postúpila Trnava
Góly: 53. Gross, 65. Coimbra, 70. Ľ. Bernáth, bez kariet, rozhodovali: Chmura - Bobko, Jenčura, 858 divákov

Trnava: M. Raška - J. Čarnota, Diallo, Gross, Machovec - Koro Kone (82. Mikinič), Kaščák, P. Čarnota (74. M. Guldan), R. Procházka, Coimbra (77. Bicák) - Ľ. Bernáth

Ružomberok: M. Penksa - Gallo, Radič, J. Kostelný, P. Maslo - A. Sloboda (61. Hoferica), Sivčevič, Bielák, J. Chovanec (75. Šaqiri) - Kroupa (55. Ďubek), T. Chovanec.

Odveta štvrťfinále bola od začiatku v réžii Spartaka, trojgólový náskok z prvého duelu pasoval domácich do úlohy jasného favorita. Už v 4. min zaujala rýchla kombinácia Bernátha s Koro Konem, trnavský legionár sa dobre uvoľnil ale hosťujúci gólman Penksa zachránil. V 10. min to skúšal Coimbra tvrdou strelou z rohu šestnástky, Penksa však reflexívne vyrazil. O sedem minút vystrelil Bernáth po centri Machovca z jedenástich metrov, jeho pokus zblokoval Sloboda. V 20. min sa v kombinácii osmelili aj hostia, keď sa Peter Maslo z rýchleho brejku zbavil kľučkou Jána Čarnotu, obišiel aj brankára Trnavy Rašku, no jeho strelu z uhla na ceste do siete zastavila pravá tyč. V 35. min sa zrodila gólová šanca domácich, keď Bernáth prihrávkou do behu vysunul rýchleho Koneho, ktorý ale zblízka krížnou strelou minul ružomberskú bránku. Hra v prvom polčase bola svižná, ale mužstvá sa nedokázali presadiť v zakončení.

Krátko po zmene strán si mohli diváci zakričať gól. V 52. min hosťujúci Kroupa trestuhodne prepálil z päťky vysoko nad. O minút neskôr sa však po rohovom kope pred bránkou Ružomberka dobre zorientoval Gross, ktorý pohodlne zasunul loptu do siete - 1:0. V 65. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov Coimbra. O päť minút neskôr zavesil z ťažkého uhla pod brvno Bernáth a uzavrel skóre duelu na 3:0 v prospech domácich. Trnava v súčte dvojzápasu zvíťazila 6:0 a poľahky postúpila do semifinále.

Hlasy:
Dušan Radolský (tréner Spartaka Trnava): "Som rád, že sme postúpili do semifinále Slovenského pohára. Blahoželám hráčom k dosiahnutiu takéhoto úspechu. Máme radosť aj z toho, že v pohári sme ešte nedostali gól a dali ich trinásť."

Goran Milojevič (tréner MFK Ružomberok): "Domáci sa predviedli proti nám opäť výborným výkonom i gólovým efektom. V úvode druhého polčasu sme mali gólovú šancu, keby Kroupa otvoril skóre, domáci by znervózneli, ale nestalo sa. Po zmene strán sme urobili viacero individuálnych chýb, ktoré rozhodli o úspechu a postupe Trnavy do semifinále."

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 2:0 (0:0) - prvý zápas: 0:1
Góly: 59. Kuračka, 87. Pavlovič, ŽK: 12. Chren, 84. Janečka - 85. Harbuľák, ČK: 70. Pavelka - 70. Hroššo (obaja za napadnutie), rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Petríček, 824 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka (90. Candrák), Pavol Majerník, Chren - Kuračka, Babic, M. Pavlovič, Náther (81. R. Tomko), Tomášek (58. Stojanovič) - Pavelka

Nitra: Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, Kolmokov, Harbuľák - Rák, Štetina (72. Chudý), I. Hodúr, Šimončič, Glenda (63. Kotora) - Valenta (83. Mikuš)

Nitra prišla do Zlatých Moraviec s jednogólovým náskokom z prvého zápasu, v odvete sa zverenci Ivana Galáda zamerali na ustráženie postupového výsledku. FC ViOn mal výborný nástup, gólman hostí Hroššo musel v úvodnej štvrťhodine vyriešiť pokusy Babica s Tomašekom, šancu Kuračku zblokoval Tóth, ktorý zobral loptu v šanci aj Pavelkovi. Potom vystrčili rožky aj hostia, Rák mal dve dobré parkety, no tiež bez efektu. V 35. min mali Zlaté Moravce najväčšiu šancu, Babic narazil v šestnástke loptu Pavelkovi, ktorý zo 14 m pálil tesne nad bránu hostí.

Aj vstup do druhého polčasu mali lepší domáci, Hroššo bol pozorný pri jedovke Babica aj ďalšej šanci Pavelku a tutovku Pavlendu v 54. min vyriešil gólman Nitry reflexívne. Zlaté Moravce sa ale predsa dočkali odmeny za aktivitu v 59. min, keď center Náthera poslal do siete hostí Kuračka, ktorý mal vzápätí na nohe aj vedúci gól FC ViOn. V 70. min sa strhla mela v šestkástke hostí, po ktorej videli červenú kartu domáci útočník Pavelka a brankár Nitry Hroššo. Zlaté Moravce hrali aj naďalej aktívne a v samom závere rozhodol o ich postupe Pavlovič.