24hod.sk    Šport    Hokej

01. decembra 2005

Slovan prelomil streleckú smolu

Sumár hokejovej ST Extraligy - 30.kolo

Po 190 minútach sa slovanisti dočkali gólu! Naposledy skóroval v 27. kole na ľade Popradu Macho, keď v 28. minúte dal jediný úspech belasých. Potom úradujúci majster dvakrát prehral na nulu - so Skalicou 0:4 a Žilinou 0:3. Streleckú mizériu pretrhol až v utorňajšom súboji proti Zvolenu Hujsa. Najproduktívnejší hráč vyrovnal na konci druhej tretiny na 1:1 a v predĺžení rozhodol o víťazstve Slovana  Pavlas. Na zisku dvoch bodov mal veľkú zásluhu aj brankár Barta.   (mko)

Košice naháňajú strach

Konečne sa prebudili! Hokejisti Košíc získali v posledných štyroch dueloch maximálny počet dvanásť bodov a súperom nastrieľali 21 gólov. Po katastrofálnom úvode začína jeden z najväčších favoritov na titul naháňať súperom strach. „Už sme sa potrebovali chytiť. Momentálne sa nám darí a získavame aj cenné body. Potrebujeme ich čo najviac, pretože v úvode ročníka sme body zbytočne postrácali,“ vyjadril sa útočník Ján Lipiansky, ktorý sa na vysokom utorňajšom víťazstve 9:4 v súboji so Žilinou podieľal gólom a asistenciou. „Pomaličky sa rozbieham. Nedávno som mal problémy so slabinami, vynechal som aj zopár zápasov, ale už je to v poriadku,“ pokračoval bývalý slovenský reprezentant.
Napriek tomu, že sa východniarom v poslednom období darí, chlapci hrajú stále bez prémií. „Budú až vtedy, keď sa v tabuľke umiestnime do tretieho miesta,“ vyjadril sa center druhého košického útoku. Už zajtra privítajú zverenci trénera Jána Selveka doma bratislavský Slovan a v prípade víťazstva sa už môžu dostať na tretiu priečku. „Urobíme maximum, aby sme vyhrali. Vieme, že proti Slovanu to nebudeme mať jednoduché, ale veríme si,“ dodal Lipiansky. (mko)