17. augusta 2014

Slovan zakončil švajčiarske sústredenie triumfom nad CSKA Moskva

Na snímke brankár Slovana Johan Backlund.

Na snímke brankár Slovana Johan Backlund. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 17. augusta (TASR) - Hokejisti HC Slovan Bratislava zakončili švajčiarske sústredenie v rámci prípravy na v poradí 7. ročník KHL víťazstvom. V nedeľu triumfovali v Herisau nad ďalším účastníkom nadnárodnej súťaže CSKA Moskva 3:2 po predĺžení, o rozhodujúci presný zásah sa postaral v 64. minúte Libor Hudáček. V drese ruského klubu nastúpil aj elitný krídelník Alexander Radulov spoločne s novou posilou Jevgenijom Arťuchinom.

Po bezgólovej prvej tretine prinieslo tri presné zásahy druhé dejstvo, v dvoch prípadoch musel puk loviť zo siete brankár "belasých" Backlund. Najskôr v 29. minúte nestačil na dorážku Prochorkina a o tri minúty neskôr trafil presne aj Stephane da Costa. V závere tretiny znížil Bartovič a v 43. minúte vyrovnal skóre na 2:2 Netík. Stretnutie tentoraz nedospelo až do samostatných nájazdov, v 64. minúte sa presne trafil Hudáček.

Zverenci Rostislava Čadu odohrali vo Švajčiarsku tri zápasy, všetky sa skončili v riadnom hracom čase výsledkom 2:2 a rozhodli sa v predĺžení alebo nájazdoch. Najskôr vo štvrtok v Bellinzone nestačili na Víťaz Podolsk, ktorému podľahli 2:3 po nájazdoch. O dva dni neskôr nastúpili proti sedemnásobnému švajčiarskemu šampiónovi HC Lugano na jeho ľade, kde boli v rozstrele úspešnejší a zvíťazili 3:2. Posledný súboj s CSKA sa skončil triumfom Slovana 3:2 po predĺžení. Po návrate na Slovensko sa najbližšie predstavia v piatok 22. augusta o 17.00 h na ľade extraligového klubu HC'05 Banská Bystrica.