09. septembra 2007

Slovenka Kučová senzačne víťazkou dvojhry dievčat na US Open

Slovenská tenistka Kristína Kučová sa stala nečakanou víťazkou dvojhry dievčat na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku. Sedemnásťročná členka Národného tenisového centra ...

NEW YORK 9. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Kristína Kučová sa stala nečakanou víťazkou dvojhry dievčat na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku. Sedemnásťročná členka Národného tenisového centra a zároveň reprezentantka TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava zdolala v nedeľňajšom dramatickom trojsetovom finále favorizovanú turnajovú dvojku Urszulu Radwanskú z Poľska za 127 minút 6:3, 1:6, 7:6 (4).

Momentálne 22. hráčka kombinovaného juniorského rebríčka podľa ITF a víťazka májového ženského turnaja ITF v Michalovciach s dotáciou 10 000 USD dosiahla najväčší úspech svojej rozbiehajúcej sa kariéry. Svojím aktuálnym triumfom napodobnila Karinu Habšudovú, ktorá vyhrala juniorku vo Flushing Meadows v roku 1991. Kučovej triumf v New Yorku je prekvapujúci, ale absolútne zaslúžený. Okrem dvojky Radwanskej vo finále totiž predtým vo štvrťfinále zdolala aj najvyššie nasadenú Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú.
Kučová vyhrala vo finále prvý set 6:3 napriek tomu, že v úvode prehrávala už 0:3. Po zisku prvého gemu sa však neuveriteľne chytila a v potom povolila favorizovanej súperke len niekoľko fiftínov. V druhom dejstve sa mladšia zo sestier Radwanských zmobilizovala a rýchlo ušla Slovenke na 4:0. Kučová potom už set vypustila a prehrala ho 1:6.
V rozhodujúcom sete nevysoká Bratislavčanka (162 cm) ako prvá súperku v treťom geme brejkla, ale vzápätí pri svojom podaní túto výhodu stratila. Potom si obe aktérky vyhrávali svoje podania. Za stavu 4:5 a 0:30 bola Kučová dve loptičky od prehry, ale kritickú situáciu zvládla. Vzápätí sa Slovenka pri podaní súperky dopracovala k stavu 40:15, ale ponúknuté dva brejkbaly nevyužila. Dramatické finále napokon dospelo do tajbrejkovej lotérie, v ktorej si od začiatku lepšie počínala slovenská hráčka. Kučová získala prvý minibrejk na 3:1 a za stavu 6:3 mečbal. Prvý ešte nepremenila, ale druhý už áno a dovŕšila nečakaný úspech slovenského juniorského tenisu v New Yorku.