Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. marca 2021

Slovenská advokátska komora žiada Kolíkovú o prešetrenie smrti obvineného advokáta z kauzy DobytkárSlovenská advokátska komora (SAK) žiada ministerku spravodlivostiZdieľať
gettyimages 1214271047 676x451 2.3.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská advokátska komora (SAK) žiada ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí) o prešetrenie úmrtia advokáta Ľubomíra K. SAK to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa komory Alexandra Donevová.


Šéfka rezortu spravodlivosti na dnešnej tlačovej konferencii uviedla, že advokát vo väzbe podľahol ochoreniu COVID-19. Obvinený Ľubomír K., ktorý bol zadržaný v rámci akcie Dobytkár, bol stíhaný od apríla 2020.

SAK okrem toho žiada špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica o preverenie medializovaných informácií o postupe jeho podriadeného prokurátora. Zosnulému advokátovi údajne nebolo umožnené podpísať splnomocnenie na oboznámenie sa so zdravotným stavom.

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) vo svojich ústavoch na výkon trestu aktuálne eviduje ďalšie tri úmrtia na ochorenie COVID-19. V súčasnosti je koronavírusom infikovaných 186 príslušníkov ZVJS a 471 väzňov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská advokátska komora žiada Kolíkovú o prešetrenie smrti obvineného advokáta z kauzy Dobytkár © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krajčí: Epidemiologická situácia na Slovensku sa mierne zhoršila
<< predchádzajúci článok
S hospodárskou politikou nemeckej vlády nie je spokojná skoro polovica ekonómov, vyčítajú jej niekoľko chýb

Slovenská advokátska komora žiada Kolíkovú o prešetrenie smrti obvineného advokáta z kauzy Dobytkár - diskusné fórum čitateľov