Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. októbra 2020

Slovenská pošta zavádzala protimonopolný úrad, ten jej naparil pokutu viac ako 300-tisíc eurProtimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ SR) uložilZdieľať
slovenska posta 676x522 29.10.2020  - Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ SR) uložil Slovenskej pošte pokutu vo výške 330 867 eur za nepredloženie požadovaných podkladov a informácií v úradom určenej lehote. Pokuta sa týka aj predloženia nepravdivých informácií, čím podľa úradu pošta porušila svoju zákonnú povinnosť.


Ako ďalej informovala Adriana Oľšavská, hovorkyňa PMÚ SR,úrad vykonáva prešetrovanie v oblasti výroby a doručovania hromadne podávaných listových zásielok a reklamných adresovaných zásielok na území Slovenska.

Pošta nesplnila lehotu


Správne konanie PMÚ SR začal ešte 7. mája 2020 vo veci nepredloženia požadovaných informácií v úradom určenej lehote. Časť konania spoločnosti Slovenská pošta v priebehu správneho konania prekvalifikoval ako predloženie nepravdivých informácií.

V rámci prešetrovania úrad požiadal Slovenskú poštu o predloženie podkladov a informácií potrebných pre ďalší postup úradu. Požadované informácie a podklady však neboli predložené úradu v stanovenej lehote. Úrad teda otvoril správne konanie.

Dokumenty museli žiadať opakovane


Podľa PÚS požadované podklady a informácie boli predložené až po viacnásobnej komunikácií s účastníkom konania a urgenciách úradu. V rámci časti predkladaných podkladov a informácií úrad navyše identifikoval, že boli predložené nepravdivé informácie a podklady.

Konanie spočívajúce v nepredložení požadovaných podkladov a informácií v úradom určenej lehote a predložení nepravdivých informácií malo za následok spomalenie prebiehajúceho prešetrovania, pričom takéto konanie môže mať podľa úradu negatívny dopad na možnosť efektívneho výkonu pôsobnosti úradu pri ochrane hospodárskej súťaže.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta zavádzala protimonopolný úrad, ten jej naparil pokutu viac ako 300-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvých pozitívnych ľudí na koronavírus majú už aj Marshallove ostrovy, dvojicu ihneď izolovali
<< predchádzajúci článok
Pellegriniho poslanci sú pripravení rokovať o návrhu na odvolanie premiéra Matoviča

Slovenská pošta zavádzala protimonopolný úrad, ten jej naparil pokutu viac ako 300-tisíc eur - diskusné fórum čitateľov