07. decembra 2019

Slovenské florbalistiky začali v B-skupine prehrou so Švédskom

Slovenské florbalistky vstúpili do majstrovstiev sveta v Neuchateli vysokou prehrou 1:23 s obhajkyňami titulu Švédkami. V úvodnom zápase v základnej B-skupine sa ...

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Neuchatel 7. decembra (TASR) - Slovenské florbalistky vstúpili do majstrovstiev sveta v Neuchateli vysokou prehrou 1:23 s obhajkyňami titulu Švédkami. V úvodnom zápase v základnej B-skupine sa v sobotu proti najväčším favoritkám na zlato strelecky presadila jedine Michaela Šponiarová v 10. minúte.

Pre zverenky Michala Jedličku budú dôležitejšie ďalšie dva skupinové súboje, v ktorých sa budú snažiť vybojovať priamy postup do štvrťfinále. Po dni voľna nastúpia v pondelok o 13.30 h proti Lotyškám a v utorok sa o 16.30 stretnú vo federálnom derby s Češkami. Do vyraďovacej fázy postúpia z výkonnostne silnejšej B-skupiny všetky štyri družstvá, prvé dva sa však prebojujú priamo do štvrťfinále, kým tímy na 3. a 4. priečke budú oň bojovať v predkole play off proti najlepším dvom tímom z výkonnostne slabšej C-skupiny.

MS žien - B-skupina:

SLOVENSKO - Švédsko 1:23 (1:8, 0:5, 0:10)

Góly: 10. Šponiarová (P. Hudáková) – 4. Joelssonová (Delgadová Johanssonová), 8. Joelssonová (Rasmussenová), 9. Steenová (Molinová), 10. Tschöpová (Gustafssonová), 11. Bobergová (Steenová), 18. Wibronová, 19. Delgadová Johanssonová (Steenová), 20. Joelssonová, 21. Tschöpová (Wijková), 22. Wibronová, 25. Joelssonová (Rasmussenová), 28. Hultgrenová (Wijková), 39. Fjellstedtová (Delgadová Johanssonová), 44. Wibronová (Krantzová), 45. Tschöpová (Carlssonová), 46. Wibronová (Rydfjallová), 50. Wibronová, 54. Bobergová (Steenová), 54. Granstedtová, 55. Aggestalová (Joelssonová), 57. Granstedtová (Wijková), 59. Fjellstedtová (Steenová), 60. Hultgrenová. Rozhodovali: Kirves, Snellman (obaja Fín.), vylúčené: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia 0:0, 1234 divákov

SR: Krištofová – Ďuríková, Klapitová, V. Grossová, Robová, Šidlová, Lenčéšová - P. Hudáková, Šponiarová, Ferenčíková - Papierniková, Belicová, K. Hudáková - Grossová, Trošková, Gáborová - Chúpeková, Pudišová, Adamcová

Švédsko: Hillová - Tschöpová, Sundbergová, Krantzová, Rydfjallová, Bobergová, Molinová - Hultgrenová, Wijková, Gustafssonová - Joelssonová, Rasmussenová, Wibronová - Delgadová Johanssonová, Fjellstedtová, Steenová - Granstedtová, Aggestalová, Carlssonová

Veľké favoritky otvorili skóre vo 4. minúte v presilovej hre zásluhou Joelssonovej. Rýchlo pridali ďalšie tri góly, kým sa čestného úspechu dočkali Slovenky. V 10. minúte zužitkovala Šponiarová prihrávku P. Hudákovej z ľavej strany. Bola to však posledná gólová radosť v podaní Sloveniek, ktoré v ďalšom priebehu už len inkasovali. Prvú tretinu prehrali 1:8, v druhej dostali ďalších päť a v záverečnom dejstve dokonca desať gólov. Najlepšou strelkyňou Švédska bola Wibronová s piatimi presnými zásahmi.