Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. februára 2023

Slovenskí hasiči a záchranári už pomáhajú v Turecku hľadať ľudí, ktorí prežili ničivé zemetraseniePätnásť slovenských hasičov a horských záchranárov už aktívne pomáha v Turecku v oblastiach postihnutých zemetrasením. Zo Slovenska odleteli v pondelok o polnoci, na letisko v meste Adana v Turecku prišli v utorok ...Zdieľať
syria_earthquake_95766 71f387cdde174d7396cf78f7b056559b 676x451 7.2.2023 (SITA.sk) - Pätnásť slovenských hasičov a horských záchranárov už aktívne pomáha v Turecku v oblastiach postihnutých zemetrasením. Zo Slovenska odleteli v pondelok o polnoci, na letisko v meste Adana v Turecku prišli v utorok o trištvrte na päť ráno miestneho času.


Ako informovala hovorkyňa rezortu vnútra Zuzana Eliášová, záchranný tím sa po prílete na letisko v meste Adana registroval v zmysle postupov mechanizmu únie. Po registrácii sa väčšia časť tímu prepravila vrtuľníkom k miestu nasadenia v blízkosti mesta Hatay.

Hasiči a horskí záchranári sa na mieste nasadenia rozdelili na tri tímy, ktoré už v dopoludňajších hodinách začali vyhľadávať preživších. Každý tím pozostáva zo psovoda so psom a troch hasičov.

Zároveň sa hľadá vhodné miesto pre vybudovanie základného tábora, ktorý im poskytne zázemie.

Vybavenie tímu pozostáva najmä z lanovej techniky, rebríkov, trojnožiek, LED osvetlenia pre prácu v noci, hydraulického náradia, elektrických kladív, píl, vŕtačiek, vzduchového kompresora, vzduchových vakov, elektrických generátorov, ručného náradia či rádiostaníc.Zdroj: SITA.sk - Slovenskí hasiči a záchranári už pomáhajú v Turecku hľadať ľudí, ktorí prežili ničivé zemetrasenie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel
<< predchádzajúci článok
Obedy zadarmo sú späť, parlament schválil plošnú dotáciu na stravu pre deti v materských a základných školách