12. septembra 2011

Slovenskí volejbalisti famózne zdolali aj Poliakov

Slovenskí volejbaloví reprezentanti senzačne zvíťazili aj vo svojom treťom vystúpení na 27. majstrovstvách Európy v Rakúsku a Česku, keď si pondelok poradili s obhajcami titulu Poliakmi. ...

volejbal PRAHA 12. septembra (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti senzačne zvíťazili aj vo svojom treťom vystúpení na 27. majstrovstvách Európy v Rakúsku a Česku, keď si pondelok poradili s obhajcami titulu Poliakmi.

Ako víťazi D-skupiny postúpili priamo do štvrťfinále, kde sa vo štvrtok 15. septembra o 18.00 v Karlových Varoch stretnú s úspešnejším zo súboja play-off o postup do najlepšej osmičky Česko - Poľsko.

Poliaci vedomí si faktu, že už nemôžu vyhrať D-skupinu, nastúpili s takmer kompletnou zostavou náhradníkov, no napriek tomu hrali v prvom sete lepšie ako Slováci. Tí sa nevedeli dostať do rytmu a zaslúžene prehrali 23:25.

Výsledok - D-skupina:
Poľsko - Slovensko 1:3 (23, -21, -18, -23)
Rozhodovali: Alonso Godoy (Šp.) a Rychlík (ČR), 5200 divákov
Poľsko: Nowakowski, Kosok, Jarosz, Mika, Drzyzga, Ruciak, libero Ignaczak. Tréner: A. Anastasi.
Slvoensko: Skladaný, Diviš st., Kmeť, M. Nemec, M. Sopko st., Kohút, libero Ondrušek (Zaťko, Bencz, Hupka). Tréner: E. Zanini.
V druhom sete za stavu 10:4 pre súpera to pre zverencov Emanueleho Zaniniho vyzeralo zle-nedobre, ale tam sa začal rodiť slovenský obrat a ďalšie veľké víťazstvo. Potiahli 5-bodovú šnúru, ich hru oživil príchod striedajúceho ľaváka Bencza. Kohút úspešným blokom otočil skóre na slovenskú stranu (17:18), ten istý hráč smečom zvýšil na 22:20. Slováci vyhrali druhý set 25:21.

Tretie dejstvo bolo vyrovnané do stavu 10:10, potom prebudení hostia odskočili na 13:18 a neskôr 14:21. Výrazný náskok Kmeť a spol. udržali a set vyhrali 25:18.

Štvrtý set priniesol nádejný 4-bodový slovenský náskok 16:12. Zaniniho zverenci viedli aj 19:17, no potom bolo aj 19:19 aj 23:23. Mečbal a Kmeťovo úspešné podanie znamenalo senzačné víťazstvo nad obhajcom titulu majstra Európy.