24hod.sk    Ekonomika

24. novembra 2021

Slovensko nakúpi ďalších 10 miliónov antigénových testov, dôvodom je alarmujúci vývoj pandémieVláda na stredajšom rokovaní schválila nákup ďalších antigénových testov. Objem, ktorý Ministerstvo zdravotníctva SR navrhlo nakúpiť, je 10 miliónov kusov. Slovenská republika sa zapojila do obstarávania ...Zdieľať
vk_6922 676x451 24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda na stredajšom rokovaní schválila nákup ďalších antigénových testov. Objem, ktorý Ministerstvo zdravotníctva SR navrhlo nakúpiť, je 10 miliónov kusov. Slovenská republika sa zapojila do obstarávania realizovaného Európskou komisiou.


Dôvodom nákupu je podľa predložených materiálov súčasný alarmujúci vývoj pretrvávajúcej pandémie ochorenia COVID-19, ako aj aktualizovanie protiepidemických opatrení v súvislosti s potrebou testovania pracovníkov. Pôjde o testy spoločnosti Siemens, konkrétne antigénový test CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Self – Test, ktorý spĺňa aj kritéria pre potreby samotestovania.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko nakúpi ďalších 10 miliónov antigénových testov, dôvodom je alarmujúci vývoj pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/slovensko-nakupi-dalsich-10-milionov-antigenovych-testov-dovodom-je-alarmujuci-vyvoj-pandemie-cl763494.html