24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

11. decembra 2020

Slovensko prijalo vakcinačnú stratégiu. Koho zaočkujú najskôr?V piatok o tom po rokovaní pandemickej komisie informoval infektológ Pavol Jarčuška.Zdieľať
Slovensko prijalo vakcinačnú stratégiu. Koho zaočkujú najskôr?

Slovensko v piatok prijalo stratégiu postupného očkovania proti ochoreniu COVID-19. Zaočkovaných by malo byť 65 percent populácie. Očkovať sa budú ľudia nad 18 rokov. Vakcinácia sa bude realizovať v štyroch vlnách. V piatok o tom po rokovaní pandemickej komisie informoval infektológ Pavol Jarčuška.

Priblížil, že v prvej vlne by sa mali zaočkovať zdravotníci, či pracovníci v domovoch sociálnych služieb, ale napríklad aj policajti, vojaci a pracovníci kritickej infraštruktúry. V druhej vlne pôjde o očkovanie ľudí nad 65 rokov a chronicky choré osoby. V tretej vlne budú očkované osoby z marginalizovaných rómskych komunít, bezdomovci, azylanti, ale napríklad aj učitelia. V štvrtej vlne by mali byť zaočkované len osoby nad 18 rokov, ktoré o vakcináciu budú mať záujem.

Doplnil, že očkovať sa bude vo vakcinačných centrách pri nemocniciach. Očkovať by sa malo na Slovensku 3,3 milióna osôb.


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/slovensko-prijalo-vakcinacnu-strategiu-koho-zaockuju-najskor-cl746758.html