13. januára 2020

Slovenský golfista Sabbatini na turnaji PGA Tour na Havaji vyrovnal par ihriska

Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini obsadil konečné delené 21. miesto na turnaji Sony Open na americkom Havaji, ktorý bol súčasťou PGA ...

rory sabbatini 676x433 13.1.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini obsadil konečné delené 21. miesto na turnaji Sony Open na americkom Havaji, ktorý bol súčasťou PGA Tour.

Rodák z juhoafrického Durbanu zvládol nedeľňajších osemnásť jamiek na podujatí s dotáciou 6,6 milióna amerických dolárov na 70 úderov, čím vyrovnal par ihriska.

V celkovom hodnote mal skóre -5 a za víťazným Austrálčanom Cameronom Smithom zaostal o šesť rán.

Víkendové kolá mu nevyšli

Štyridsaťtriročný Sabbatini zvládol vynikajúco prvé dve kolá turnaja. Po úvodnom dni figuroval na šiestej priečke a v piatok strácal na vedúceho muža už iba jeden úder.

Víkendové kolá však skúsenému hráčovi nevyšli podľa predstáv. V oboch prípadoch dosiahol par a nedokázal sa priblížiť najlepším. Naopak, výsledkovou listinou klesal až na konečnú 21. pozíciu.

Olympiádu v Tokiu má na dosah

Sony Open bolo pre Sabbatiniho prvým turnajom v novom kalendárnom roku. Vo svetovom rebríčku mu momentálne patrí 84. priečke a je na najlepšej ceste, aby pre Slovensko vybojoval historickú účasť na olympijských hrách v Tokiu.

O cenný zápis sa postaral už v polovici decembra, keď spolu s Američanom Kevinom Twayom ovládli turnaj dvojíc QBE Shootout. Sabbatini sa stal vôbec prvým hráčom so slovenským občianstvom, ktorý zvíťazil na jednom z turnajov pod hlavičkou PGA Tour.

Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský golfista Sabbatini na turnaji PGA Tour na Havaji vyrovnal par ihriska © SITA Všetky práva vyhradené.