18. októbra 2011

Slovenský pohár pokračoval prvými zápasmi štvrťfinále

Súhrn výsledkov utorňajších prvých zápasov štvrťfinále Slovnaft Cupu - Slovenského pohára 2011/2012 vo futbale: MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (2:1) Góly: 21. Karaš, ...

zilina presov Bratislava 18. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších prvých zápasov štvrťfinále Slovnaft Cupu - Slovenského pohára 2011/2012 vo futbale:

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (2:1)
Góly: 21. Karaš, 33. A. Diaby - 10. Peter Farkaš, 71. A. Hodek, ŽK: 70. Pavol Jurčo - 8. Paur, 90.+ Brčák, rozhodovali: Matúš - Borsányi, Špivák, 350 divákov, odveta je na programe v utorok 25. októbra

MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias (87. Djokovič), Čonka - Šinglár, Isola, K. Kuzma (55. Hovančík), Karaš - J. Novák (46. Pavol Jurčo), A. Diaby
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Peter Farkaš, Janečka, Pavol Majerník, Chren - M. Pavlovič - Orávik, M. Babic, Paur (90. Kuračka), Brčák - A. Hodek (87. Pavelka)

Hostia sa v 10. min ujali vedenia, keď si na Babicov priamy kop nabehol Farkaš a hlavou otvoril skóre. Domáci odpovedali o 11 minút neskôr: dlhé Novákovo vhadzovanie zužitkoval Karaš. Zlaté Moravce si potom vypracovali dve vyložené šance, ale Babicovu zmaril Tofiloski a Farkaš hlavičkoval do brvna. V 33. min nevyšla ViOn-u ofsajdová pasca a Diaby chladnokrvne premenil svoj únik - 2:1. Po prestávke si hostia vytvorili veľký tlak, Tofilovski mal veľa práce a napokon kapituloval, keď sa v 71. min po rýchlej kontre presadil Hodek.
Hlasy:

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Z našej strany to bol veľmi slabý zápas, náš herný prejav bol zlý. Na futbal sa nedalo pozerať. Musíme nájsť riešenie a pravdepodobne urobíme pohovory s hráčmi."
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Moji zverenci predviedli futbal veľmi dobrej úrovne. Začali sme dobre, ale neskôr sme prehrávali po našich dvoch zaváhaniach. Našťastie, po prestávke sme vyrovnali. Mali sme i ďalšie šance, minimálne remíza je zaslúžená."

MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)
Góly: 60. Patrik Mráz (z 11 m), 75. Deza - 8. Macko, ŽK: 3. Krajník, 43. Krob (obaja Prešov), rozhodovali: Hracho - Ádám, Poláček, 714 divákov, odveta je na programe v utorok 1. novembra

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Marcel Ondráš, Patrik Mráz - Pečovský - Pich (70. Deza), Barčík, Zošák (46. Gergel) - T. Majtán, Střihavka (46. M. Ceesay)
Prešov: J. Plánička - Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Krob - P. Petráš (81. Zeher), V. Macko - Higor Sales de Coimbra (73. M. Adam), P. Katona, Papaj (88. Pribula) - Žůrek

Už v 8. min si nekrytý Macko urobil priestor v strede ihriska a ďalekonosnou strelou z približne 20 m prekvapil žilinského brankára Krnáča - 0:1. Domáci mali v prvej polovici mierne navrch a dve čisté šance, ale vyrovnať sa im podarilo až po hodine hry. Po faule na Ondráša v šestnástke premenil pokutový kop Patrik Mráz. O zavŕšenie obratu sa postaral v 75. min striedajúci Deza, ktorý sa uvoľnil a spoza pokutového územia poslal loptu za Pláničkov chrbát. Po druhom góle Žilinčania kontrolovali hru a vypracovali si ešte niekoľko pekných príležitostí, ale už nepridali ďalší presný zásah. Napriek tomu majú pred odvetou, ktorá sa uskutoční 1. novembra v Prešove, o čosi výhodnejšiu pozíciu.

Hlasy:
Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "Na zápas sme postavili ofenzívnu zostavu. Súper nás trochu pribrzdil, keď nám strelil nádherný gól. Snažili sme sa potom vytvárať si šance, cez prestávku som spravil zmeny v zostave i v rozostavení. Z tlaku sa zrodili naše dva góly. Očakával som ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Všetko je otvorené a odveta bude určite zaujímavá."

Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Z našej strany bol prvý polčas lepší, zvládli sme všetko, čo sme chceli - aj z hľadiska taktiky a organizácie hry. Dali sme gól, získali sme do určitej miery psychickú výhodu, ale druhý polčas sme nezvládli. Nedostávame sa často do vedenia a ak áno, nedokážeme ho udržať. Vzhľadom na tlak a nepremenené šance je víťazstvo súpera zaslúžené. Na druhej strane - je to pohárový súboj a gól strelený u súpera môže byť v odvete určitou výhodou."

FC Spartak Trnava - FK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)
Góly: 59. Koro Koné - 15. Jakubko, 48. Uškovič, ŽK: 22. Čvirik, 46. Diallo, 65. R. Procházka - 27. Jakubko, 34. Poljovka, 44. M. Pančík ml., rozhodovali: Trutz - Bednár, Jankovič, 1012 divákov, odveta je na programe v utorok 1. novembra

Trnava: Raška - Habánek, Čvirik, Diallo (79. Gogolák), Ľ. Hanzel - R. Procházka, Karhan, M. Kaščák, M. Vyskočil (54. Ján Petráš) - Tomaček (46. T. Oravec), Koro Koné
Banská Bystrica: Belic - B. Ľupták, Poljovka, Gyömbér, T. Hučko - Rejdovian (82. M. Turňa), Marek Hlinka, Považanec, M. Pančík ml. - Jakubko (46. Laksík), Uškovič (64. J. Prekop)

V 15. min pri rýchlom protiútoku hostí urobil chybu v obrane Procházka a k lopte sa dostal Jakubko, ktorý spoza šestnástky nechytateľnou delovkou k ľavej žrdi otvoril skóre - 0:1. V 32. min práve Procházka vypálil z 18 m do žrde. V 48. min tvrdá strela Uškoviča z priameho kopu skončila v trnavskej sieti - 0:2. O jedenásť minút neskôr nasledovala pekná akcia Karhana, ktorý našiel Petráša a jeho prudký center "rybičkou" zužitkoval Koro Koné - 1:2. Následná snaha Trnavčanov aspoň vyrovnať však už nepriniesla efekt, takže do odvety, ktorá sa uskutoční v utorok 1. novembra, pôjdu v oveľa priaznivejšej pozícii Banskobystričania.

Hlasy:
Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Neboli sme v optimálnej pohode. Zápas nám nevyšiel, nenapádali sme protihráčov. V prvom polčase rozhodol dôraz a gól Jakubka. V druhom dejstve sme mali veľa možností vyrovnať, ale bez efektívnych zakončení."
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Videli sme rušné stretnutie s množstvom gólových príležitostí. V druhom polčase sme si vlastnou vinou skomplikovali situáciu, nechali sme sa zatlačiť. Súper mal futbalové kvality, ktoré však nevyužil. Pred odvetou máme dobrú východiskovú pozíciu."